• 0

04 Ekim 2018, 21:37 - Anasayfa // Niksar Haberi yazdır

Niksar OSB istihdam deposu oldu

Niksar OSB istihdam deposu oldu

Niksar'ın kalkınmasına önemli katkılar sağlayan Organize Sanayi Bölgesi'nde 2014 yılından 2018 yılına istihdam sayısı 4 kişiden 1200 kişiye çıktı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Organize Sanayi Bölgesinin Niksar için çok şey ifade ettiğini belirterek, “Bizlerden en çok talep edilen iş konusudur. Bu konuda iş adamlarımıza Niksar Organize Sanayi Bölgemizde yer vererek ilçemizde istihdamı arttırdık” dedi.
 
Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Özdilek Özcan, “Bizler göreve geldiğimizde 4 kişi çalışan Niksar OSB'mizde şu anda 1200 hemşerimiz çalışmaktadır. İnşallah önümüzdeki günlerde birkaç firmamız daha inşaata başlayacaklar. Yakın bir gelecekte istihdam edilen işçi sayısı 2 bin olacaktır” şeklinde konuştu.
 
 
OSB’LERLE ŞEHİRLER GELİŞİYOR
 
Türkiye ekonomisindeki işletmelerin büyük kısmı geçmişte kentlerin dar sokaklarında küçük atölye denilebilecek büyüklükteki yerlerde faaliyet gösterirken 1980'li yıllarda gerçek anlamda Organize Sanayi Bölgeleri'nin (OSB) yaygınlaşması ile birlikte bu bölgelerde faaliyet gösterir hale geldiler.
 
Altyapı, elektrik, su, doğalgaz, ulaşım olanakları sunan OSB'ler hammadde kaynaklarını ve pazar olanaklarını da yatırımcılara sunarak yatırımcıların işlerini daha da kolaylaştırıyorlar. OSB'lerin sundukları olanakların üretim kalitesini ve verimliliği artırdığını gören üreticiler bu bölgelere yatırım yapmaya başladılar. İşlerinin artması ile elde ettikleri kazançları da yatırımlarını büyütmekte kullandılar. Gelinen noktada her biri birer istihdam deposu haline gelen OSB'ler şimdilerde hedef büyütmüş durumda. Niksar OSB’nin önümüzdeki yıllarda Niksar’ın yurtdışına açılmasına önemli katkılar sağlayacak. Tarımda önemli bir potansiyeli bulunan Niksar, endüstriyel tarıma dönerek makus talihini kıracak.
 
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Niksar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]