• 0

08 Ekim 2018, 22:46 - Anasayfa // Erbaa Haberi yazdır

Erbaa akıllı şehir olma yolunda

Erbaa akıllı şehir olma yolunda

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, son dönemlerde Erbaa'da yaptığı dijital dönüşümlerle adından bahsettiriyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

ERBAA’DA DİJİTAL DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR..

Geleceğin şehirleri olarak kabul edilen Akıllı Şehir Tokat’ta Erbaa’da şekillenmeye devam ediyor. Başkan Hüseyin Yıldırım, E-Devlet hizmetlerini hayata geçirirken, dijitalleşmenin diğer adımlarını da tek tek atıyor.
 
E-BELEDİYE HİZMETLERİ

Erbaa Belediyesi’ne vatandaşlar Türkiye’nin her yerinden ulaşabiliyor. Türkiye’nin her yerinden belediye hizmetlerinden faydalanabilmesi amacıyla başlatılmış bir projedir. Proje çerçevesinde online ödeme ve vergi borçlarının sorgulanarak ödeme yapılabilmesi hedeflenmişti. 2015 yılında projenin hayata geçirilmesi için çalışmalara başlanmış çalışma 60 günde tamamlanarak faaliyete başlatıldı. Erbaa Belediyesi’nin E – Belediye hizmetleri sorunsan olarak devam ediyor.

VATANDAŞ HER KANALDAN BELEDİYE ULAŞIYOR

Sosyal medya ağları, belediye hizmetlerinde de yer almaya başladı. İletişim çağında vatandaşlarımızla belediyenin daha hızlı iletişim kurabilmesi amacıyla Erbaa Belediyesi Whatsapp hattı kurularak faaliyetlerine başladı. 0546 501 1975 numaralı telefon 24 saat kesintisiz olarak vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam etmektedir. Vatandaşlar sorunlarını, sıkıntılarını, arayarak, fotoğraf çekerek veya video kamera yoluyla belediye yetkililerine ulaştırabiliyor.
 
 
BELGELERDE DİJİTAL DÖNEM

Klasik belediyecilik anlayışında hizmet verebilmek için kayıtlara bakmak gerekiyor. Günümüzde dijitalleşme ile birlikte belgelere ulaşmak kolaylaştı. Erbaa Belediyesi hizmet hızını arttırmak, evrak karmaşasını ortadan kaldırmak amacıyla belgeleri dijital ortama aktarıyor. Proje çerçevesinde tüm evrakların dijital ortamda hazırlanması ve arşivlenmesi hedefleniyor. 2018’de başlatılan çalışmanın, 2019 yılında tamamlanması planlanmaktadır. Önümüzdeki yıl itibariyle Erbaalılar hizmetleri daha hızlı alabilecek.
 
ŞEHİR GÜVENLİĞİ

Erbaa Belediyesi internet sitesi üzerinden şehrin belli noktalarına yerleştirilen kameralarla görüntülerin canlı olarak izlenmesi amacıyla bir proje geliştirdi. Bu proje ile hem şehir güvenliği önem kazanacak, hem de dünyanın her bir yerinden Erbaalılar şehirlerini izleme imkanı bulacak.
 
KENT BİLGİ SİSTEMİ

Erbaa Belediyesi’nin tüm birimlerinin verilerini tek bir kaynakta toplandığı projedir. İhtiyaca göre hızlı şekilde erişim sağlanarak vatandaşlara çok daha hızlı ve güvenilir hizmet vermek amacıyla başlattı. Projeye 1 Mart 2018’de start aldı. Proje tamamlandığında imar planları, numarataj, emlak beyanları gibi belgelere hızlı şekilde erişim olanağı sağlanacak.

Erbaa Belediyesi önümüzdeki yıllarda akıllı şehir projesi kapsamında gerekli olarak dijitalleşmeye devam edecek gibi görünüyor. Akıllı şehir kapsamında, uydudan tarımın organize edilmesi, şehir içi trafik akışının kontrol edilmesi, ısınma tercihleri, su kullanımı gibi gelişmeler de yer alıyor.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Erbaa Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]