• 0

08 Ekim 2018, 23:40 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

İzmir köylüsü Kocaoğlu için ayağa kalktı

İzmir köylüsü Kocaoğlu için ayağa kalktı

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Eskiyörük, Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'nun yeni dönemde görevine devam etmesi için miting kararı aldıklarını söyledi. Eskiyörük, '20 Ekim'de İzmir köylüsü Gündoğdu Meydanı'nda miting yapacak. O köylü o meydanı dolduracak' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun 2019 yılında gerçekleşecek yerel seçimlerde aday olmayacağını açıklamasının ardından Küçük Menderes Havzası’nda yer alan ilçelerde ve Urla’da faaliyet gösteren kooperatiflerin temsilcileri il binasına akın etti.  

Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli, ilçedeki muhtarlar, Bayındır Çiçek Kooperatifi, Ödemiş Bademli Kooperatifi, Tire Süt Kooperatifi başkan ve temsilcileri ve Beydağ’dan partililer ile üyeler, Urla Bademler Kooperatifi temsilcileri, merkeze gelerek Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile görüştü. Kent kırsalının temsilcileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yeni dönemde de görevinde olmasını Başkan Yücel’den talep etti. Başkan Kocaoğlu’nun 15 yıllık görev süresinde kırsaldaki tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi adına attığı adımları hatırlatan temsilcilere, İl Başkanı Deniz Yücel’in de, “Bu taleplerinizi genel merkeze ileteceğim. Ama takdir genel merkezin ve Aziz Kocaoğlu’nun kendisine aittir” cevabını verdiği belirtildi.
 
 
EKİM’DE KÖYLÜLER ALANDA!
 
Buluşma sonrasında basın mensuplarına açıklama yapan Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, “Bu daha birinci adım. Sonuç alıncaya kadar devam edeceğiz. İzmir köylüleri olarak Aziz Başkanı yalnız bırakmayacağız. 20 Ekim’de İzmir köylüsü Gündoğdu Meydanı’nda miting yapacak. O köylü o meydanı dolduracak” dedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]