• 0

12 Ekim 2018, 11:51 - Anasayfa // Turhal Haberi yazdır

Turhal hayvan pazarı köylünün can simidi oldu

Turhal hayvan pazarı köylünün can simidi oldu

Tokat'ın Turhal ilçesinde kurulan canlı hayvan pazarı köylünün ve çiftçinin ekmek kapısı olmaya devam ediyor. Genel anlamda, canlı hayvan pazarları; kasaplık, besilik, damızlık ve diğer amaçlı hayvanların mevzuatlara uygun olarak alım satım işlemlerinin gerçekleştiği yerlerdir. Turhal Canlı Hayvan Pazarı da en hareketli, en canlı hayvan pazarlarından biri olarak karşımız çıkıyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
HAYVANLAR TEK TEK KONTROL EDİLİYOR

Canlı hayvan pazarların önemi, hayvanların sağlıklı ortamlarda alınıp satılmalarını temin etmek ve hayvan kaynaklı atık ve artıkların, çevre ve toplum sağlığına zarar vermesini önlemektir. Canlı hayvan sevkiyatları kontrol altına alınması ve satış sürecinde ihtiyaç duyulan teknik, sağlık ve hijyen koşullarının rahatlıkla sağlanıyor olması canlı hayvan pazarlarını önemli hale getiriyor.

KÜÇÜK İŞLETMECİYE DESTEK

Büyük işletmeler olduğu gibi bölgemizde sadece geçimini hayvancılıkla sağlayan küçük hayvan işletmelerinin sayısı da oldukça fazladır. Mera ve otlatma sorunun yaşandığı, hazır yem tüketerek hayvan yetiştiren üreticilerimizin girdilerdeki pahalılık nedeniyle sorunlar yaşandığı şu günlerde Turhal Canlı Hayvan Pazarı da hareketli günler geçiriyor. Et ve fiyatlarındaki istikrarsızlıkları dile getiren üretici ve tüketiciler, fiyatların belirlenmesinde sıkıntı çekiyorlar. Buna rağmen Turhal Canlı Hayvan Pazarı, sıkıntılı günler geçiren üreticilerin can simidi olmaya devam ediyor.
 

BAŞKAN BEKLER HAYVAN PAZARINDA

Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, hayvan pazarını ziyaret ederek bereketli satışlar diledi. Bekler, “Turhal Hayvan Pazarımızı ziyaret ederek, Büyükbaş Hayvan üreten, üretici kardeşlerimiz ile bir araya geldik. Kardeşlerimize hayırlı pazarlar, bol kazançlar dileklerinde bulunduk” dedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Turhal Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]