• 0

16 Ekim 2018, 12:14 - Anasayfa // Almus Haberi yazdır

TÜMTOKKON'dan Almus okullarına yardım

TÜMTOKKON'dan Almus okullarına yardım

Tüm Tokatlılar Konfederasyonu (TÜMTOKKON) Genel Başkanı ve Avrasya Tokatlılar Federasyon Başkanı Filiz Yılmazer, çalışma arkadaşlarından Hacer Doğan, Basın danışmanı Fatih Karaman ve Almus Belde ve Köyleri Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Abdülkadir Türk ile birlikte Almus'ta bir dizi ziyaretlerde bulundular.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

ÖĞRENCİLERE AYNİ YARDIM YAPACAKLAR
 
Heyet, Almus Kaymakamı Hamza İnam’ı, Almus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan’ı, Almus İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Yıldız’ı ziyaret etti.  Tüm Tokatlılar Konfederasyonu (TÜMTOKKON) Genel Başkanı ve Avrasya Tokatlılar Federasyon Başkanı Filiz Yılmazer, “İstanbul’da yaşayan Tokatlı hemşerilerimizin kurmuş oldukları federasyonların üst birliği olan TÜMTOKKON olarak bir süredir Tokat’ımızın Milli Eğitime bağlı okul ve öğrencilerinin bir takım ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz” dedi.
 
Yılmazer açıklamalarını şöyle sürdürdü.
 
2 BİN ÖĞRENCİNİN İHTİYACI GİDERİLECEK
 
Konfederasyon olarak kendimize, Gurbetten Sılaya gönül köprüsü olabilmeyi misyon olarak belirledik. Çalışmalarımızı daha sistemli yürütmek adına alfabetik sıralamaya da uygun düşeceği için 2018-2019 öğretim yılı için Almus ilçemizi pilot ilçe olarak seçtik, inşallah bu sene Almus merkez ve tüm köy ve beldelerinde bulunan anaokulu, ilk ve orta okul öğrencilerimizin tamamı olan yaklaşık 2 bin öğrencimize çorap, bot, kaban, kırtasiye gibi bir çok ihtiyaçlarını karşılamayı planladık. Bu ihtiyaçları İlçemiz Merkezi ve Belde ve köylerinde eğitim gören tüm öğrencilerimize vereceğiz. Amacımız İlimiz öğrencilerine destek olabilmek, Bunun yanı sıra okul ve cami bahçelerimizin bank ve oyun bahçeleri gibi bazı ihtiyaçlarını da karşılamayı düşünüyoruz.”
 

Almus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan, Konfederasyonun çalışmalarından dolayı teşekkür ederken çalışmalara gerekli desteğin verileceğini söyledi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Almus Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]