• 0

16 Ekim 2018, 13:49 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

TGF Genel Kurulu'nda anlamlı plaket

TGF Genel Kurulu'nda anlamlı plaket

Kuruluşunun 20.yılında 9. Olağan Genel Kurulunu yapan Türkiye Gazeteciler Federasyonu seçiminde Yılmaz Karaca tekrar seçildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yoğun bir katılımın yaşandığı Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Kurulun en anlamlı olayı ise TGF’nun Onursal Başkanı olan CHP İzmir Milletvekili Attila Sertel’in BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile düşen helikopterde şehit olan İsmail Güneş’in eşi Yasemin Güneş’e plaket verilmesi oldu.
 
“BAZI YAŞAMLAR KISADIR AMA HEP ANILIRLAR”
 
Attila Sertel burada yaptığı konuşmada, “Bazı yaşamlar vardır ki, kısadır, ama Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca anılırlar ve kalplerde yaşarlar. Bazı yaşamlar vardır ki, uzundur ama anlamsızdır, içi boştur. İsmail Kardeşimiz biz yaşadığımız sürece, Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece anılacak. Işıklar içinde yatsın, nur içerisinde yatsın” dedi.
 
“BASIN MENSUBUNUN ŞEHİTLİĞİ”
 
İsmail Güneş’in şehit olma olayı üzerinde duran Yasemin Güneş de, “İsmail’in şehit olma olayı ile ilgili bizim mücadelemizi devam ediyoruz. Mücadelemizi hukuken de sürdürüyoruz. Bu tür etkinliklerle de olayı gündeme getirerek mücadelemiz devam ediyor. Maalesef hiçbir basın mensubu bu tür olaylar karşısında öldüğünde şehit demiyoruz, biz kendimiz bile şehit diyoruz. Basın şehitlerinin devlette, hukukta bir karşılığı yok” şeklinde konuştu.
 
Bu açıklama üzerine Attila Sertel, Meclis’e döndüklerinde basın mensuplarının şehit statüsüne kavuşturulması noktasında komisyon kurulması yolanda çalışma yapacakları sözünü verdi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]