• 0

31 Ekim 2018, 16:26 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Faik Öztrak hükümete yüklendi..

Faik Öztrak hükümete yüklendi..

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme ilişkin konuları değerlendirdi ve hükümete sert çıktı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

“CUMHURİYETİMİZE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
 
Öztrak, “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi olma mücadelesidir. Bu mücadele hiç bitmeyecektir. Cumhuriyet insan olma mücadelesidir. Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Donarak şehit olan askerlerle ilgili hükümeti suçlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Saray milletten kopmuş. Cumhuriyetin evlatları soğukta donarak şehit oluyor. Saray için milyarlar harcanırken, itibar için uçan saray filoları kurulurken askerimize uygun donanım alınamıyor mu? 2 askerimiz, hem de Ekim ayında, donarak şehit oluyor. Hava koşulları deniyor, bu ülkenn bir meteoroloji teşkilatı yok mu?” şeklinde konuştu.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sorumluluğu alma çağrısında bulunan Öztrak, “Bizim şehitlerimize kelle diyen bir zihniyetten alacağımız hiçbir şehadet dersi yoktur! Madem tek adamsınız, sorumluluğu alacaksınız” ifadelerini kullandı.
 
İSTANBUL HAVALİMANI
 
İstanbul Havalimanı ile ilgili olarak da açıklamalar yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Havaalanının milletin sırtına kambur olacağı bu açılışta bir kere daha belli olmuştur. Bizim cumhuriyeti kalkındıran yatırımlara karşı duruşumuz yoktur, bizim duruşumuz akılsızlığadır, gösteriş yatırımıdır! Bu havaalanı milletin refahına ne ilave getiriyor; Hiçbir şey! Bu projeyi yapan yandaş holdinglere devlet her türlü garantiyi vermiş. Erdoğan, "sembolik bir rakam" olarak 342 milyon avro dış hat yolcu geliri garantisinin verildiğini söyledi” diye konuştu. Öztrak açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Oysa Sayıştay raporunda diyor ki, 6 milyar avro gelir garantisi verilmiş. 40 milyar Türk Lirası ediyor. Bunun neresi sembolik? Bu havaalanı vatandaşa değil, yandaşlara hizmet götürüyor. Verilen garantiler yandaşlara "sembolik" gelebilir, ama milletimiz için bu taşınmaz bir yüktür.

Bütçe faiz lobilerinin bütçesi olmuş. Geçtiğimiz sene vatandaşımızdan toplanan her 100 TL'nin 11 TL'si faiz lobilerine gitmiş. Pansuman tedavisiyle ekonomide geldiğimiz nokta budur. 2019 bütçesinin kazananı faiz lobileridir.”
 
GIDA KRİZİ KAPIDA
 
Gıda krizinin kapıda olduğunu, çiftçiye desteğin olmadığını aktaran CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Sarayın itibarından tasarruf olmuyor ama çiftçiye harcanan destekten tasarruf oluyor. 2019'da eğitime yapılacak harcamalar milli gelirin yüzde 3'ü. Sarayın itibarından tasarruf olmuyor, ama çocuklarımızın geleceğinden tasarruf oluyor” dedi.
 
"BAKAN DAMAT AÇIK AÇIK SÖYLEMEK ZORUNDA"
 
Dövizdeki dalgalanma üzerinde de duran Faik Öztrak, “Brunson iade edildi, dolar geriledi. Sarayı bir rahatlama aldı. Bakan damadı dün, dövizde yaşanan dalgalanmalar yabancı bir ülkenin başkentinde planlanmıştır dedi. Bir bakan, bir başkentte Türkiye ekonomisiyle ilgili operasyon tezgahlandığını söylüyorssa bunun hangi başkent olduğunu açıklamalıdır. Defalarca sorulmasına rağmen, bakan bu soruya cevap vermedi. Devlet yönetimi ciddiyet gerektirir. Berat Albayrak bu başkent hangisiyse açık açık söylemek zorundadır. Saray ne zaman sıkışsa dışarıdan birilerinin operasyon yaptığını söylüyor” diye konuştu. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, açıklamalarına şu sözlerle tamamladı: “16 yıldır iktidarsa siz yok muydunuz? Hakikatleri gizlemeye çalışmaktan artık vazgeçin. Başarısızlıklarınızın hesabını Türk milletine vermek zorundasınız. Madem dolarda bu dönem bir rahatlama var, neden bunu vatandaşın elektrik ve doğalgaz faturasına yansıtmıyorsunuz? Neden yandaşlarınızın doğalgazına indirim yapıyorsunuz? Hep yandaşa çalışıyorsunuz.
 
SURİYE ZİRVESİ
 
Haftasonu İstanbul'da bir Suriye Zirvesi yapıldı. Ama bu zirveden sonra yapılan açıklamada, PKK'nın da YPG'nin de terör örgütü olarak masadakilere kabul ettirilemediği görüldü. Varsa yoksa elele tutuşup poz verdiler.
 
Kemer Belediyesi ile ilgili soruşturma talebi bizim belediye başkanımızdan gelmiştir. Bunun altını çizmek istiyorum. Yandaş basına bakıyorum bununla ilgili hiçbir şey söylenmemiş.”
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]