• 0

08 Kasım 2018, 14:02 - Anasayfa // Reşadiye Haberi yazdır

Reşadiye'de doğalgaz meşalesi yakıldı

Reşadiye'de doğalgaz meşalesi yakıldı

Uzun süredir çalışmaları yapılan ve sokakları ve caddeleri kazılan Reşadiye'de doğalgaz meşalesi yakıldı. Bu kış Reşadiyeliler doğalgaz ile ısınıcak. Reşadiye İlçesinde halkının özlemle beklediği doğalgaz ilk test denemesi yapıldı. İlk ateşi Kaymakam Murat Mete, Belediye Başkanı Cemil Kılıç ile AKSA Doğalgaz yetkilileri birlikte yaktılar.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

2015 yılında başlatılan çalışmalar sonucunda Reşadiye'ye doğalgaz yatırımı yapılması için gerekli abone sayısına ulaşıltı ve BOTAŞ tarafından 2017 yılında başlatılan çalışmalarla doğalgaz boru hattı ilçe merkezine kadar döşendikten sonra ilçede doğalgaz borularının döşenmesine başlanmıştı. Reşadiye halkının umutla beklediği doğalgazın ilçeye gelmesi ile düzenlenen törene Reşadiye Kaymakamı Murat Mete, Reşadiye Belediye Başkanı Cemil Kılıç, Hâkim ve savcılar, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.
 
İLK ATEŞİ KAYMAKAM METE YAKTI
 
Reşadiye meydanındaki ilk ateşi Kaymakam Murat Mete, Belediye Başkanı Cemil Kılıç, Cumhuriyet savcıları ve AKSA Doğalgaz yetkili birlikte yaktılar.
 
Kaymakam Murat Mete, “Her şeyden önce, Reşadiye halkına yaraşır bu hizmetin açılış töreninde sizlerle beraber müşterek olarak bu mutluluğu paylaştığımdan bu ötürü çok mutluyum. Bu ilçeye çok ciddi yatırımlar yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Bu hizmette, ilçemizin modernize bir ilçe olma adına onlardan biridir. Ben bu hizmetin buraya getirilmesinde emeği geçen yetkili firmanın işçisinden ustasına, her bir kademesinde görev yapan personeline kadar hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, Ayrıca Belediye Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ankara, Tokat ve Reşadiye'den emeği olan tüm bürokratlarımıza ve milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
 
 
BAŞKAN KILIÇ’TAN CUMHURBAŞKANINA TEŞEKKÜR
 
Törende konuşan Başkan Kılıç, 2014 yılından bugüne yapmış oldukları yoğun çalışmalar neticesinde doğalgaza kavuştuklarını ifade ederek, "İnşallah bu kış doğalgazı kullanmaya başlayacağız, öncelikle doğalgaz'ın gelmesi noktasında başta Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve emeği geçen milletvekillerimize, parti teşkilatımıza, ilçe halkımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların sonunda protokol üyeleri doğalgazın verildiği meşaleyi yaktılar.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Reşadiye Haberleri

Tümü
Tokat Reşadiye'de bir marka doğuyor: TOREX Tokat Reşadiye'de bir marka doğuyor: TOREX
Reşadiye'nin meşhur baş kişi ve şifa zeytinyağının birleşmesi ile ortaya çıkarılan organik sabun Türkiye pazarında yer etme şimdiden başladı.

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]