• 0

08 Kasım 2018, 14:04 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Beyazıt, 'PKK'ya kimin sırtını dayadığı herkes tarafından biliniyor'

Beyazıt, 'PKK'ya kimin sırtını dayadığı herkes tarafından biliniyor'

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 15'inci Birleşiminde HDP Grubunun verdiği önerge aleyhine söz alan AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, 'Hep beraber FETÖ'ye, PKK'ya, DAEŞ'e, IŞİD'e ve PYD'ye karşı çıkalım' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yusuf Beyazıt, Meclis Genel Kurulunda Sert Çıktı..
 
Yusuf Beyazıt, “Anayasa'mıza göre Türkiye Cumhuriyeti toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir. Millet iradesinin mutlak üstünlüğü, egemenliğin kayıtsız şartsız Türk milletine ait olduğu ve bunu millet adına kullanmaya yetkili kılınan hiçbir kişi ve kuruluşun bu Anayasa'da gösterilen hürriyetçi demokrasi ve bunun icaplarıyla belirlenmiş hukuk düzeni dışına çıkamaz” dedi.
 
“OY VERENLERİN TEMSİLCİSİYİZ”
 
“Bizler de Parlamentoda bizlere oy verenleri temsil eden kişileriz” diyen AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, “Biz milletvekili olarak yaptığımız yemine her zaman saygılı olmak zorundayız. Hukuk dışı eylemlerde bulunarak milletvekili saygınlığını kaybetmememiz gerekmektedir. Eğer herhangi bir kişinin terörle bir şekilde münasebeti varsa hukuki yaptırımları da hak etmiş demektir. O nedenle, hep beraber FETÖ'ye, PKK'ya, DAEŞ'e, IŞİD'e ve PYD'ye karşı çıkalım. Demokrasinin Türkiye'de çok daha farklı bir şekilde algılanmasını sağlayalım. Hukukun üstünlüğü, insan hakları ve özgürlüklerin alanını genişletelim” şeklinde konuştu.
 
Siyasete seviye getirilmesi gerektiğini ifade eden Beyazıt, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Siyasetçinin seviyesini yükseltelim ve de fikir hürriyetini, inanç hürriyetini ve teşebbüs hürriyetini Türkiye'de hâkim kılalım. Dokunulmazlıklar üzerinden Meclise, devlete, millete meydan okuyanların amacı Türkiye'yi uluslararası arenada sıkıntıya sokmaktır. Bizim bu saldırılardan en ufak korkumuz ve endişemiz yoktur. Bizim için aslolan milletimizdir.
 
 
“TÜRK DEVLETİNİ HİÇE SAYANLARA MÜSAMAHA SÖZ KONUSU DEĞİL”
 
İfade vermek üzere davet edilen yargı mensuplarını ve dolayısıyla Türk devletini hiçe sayanlara müsamaha gösterilmesi de asla söz konusu olmayacaktır. Meclisin karar verdiği, Anayasa Mahkemesinin hukuka uygun bulduğu yargının kendi usulü çerçevesinde harekete geçtiği konularda birilerinin çıkıp "Biz yargıyı tanımıyoruz" deme hakkı söz konusu değildir.”
 
Teröre destek veren, terörden destek alanların kimler olduğunun herkes tarafından bilindiğini kaydeden Yusuf Beyazıt, “ İfadeye çağrılan milletvekillerine yönelik suçlamalara baktığımızda, arabasıyla terör örgütüne silah taşımaktan terörist nakline, sırtının terör örgütüne dayandığını ilan etmeye kadar her şey vardır. Bu eylemlerin, bu ifadelerin hiçbiri de milletvekili görevi ve sıfatıyla bağdaşmamaktadır. Dolayısıyla, bir fikri, bir siyaseti savunmak ile terör örgütünü, teröristi, terör eylemlerini savunmak çok farklıdır. Herkes tarafından bilinmelidir ki konu, ülkemizin bütünlüğü, milletimizin birliği, vatandaşlarımızın can güvenliği olduğunda hiç kimse kusura bakmasın, sıfatı ne olursa olsun kendi ülkesine, kendi milletine, kendi devletine ihanet içinde olanların yargıya hesap vermesini sağlamak bizlerin en başta gelen görevleri arasında olmalıdır. Bütün terör örgütleriyle mücadelemizi sürdürüyoruz, taviz vermeye de niyetimiz yoktur” dedi.
 
TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”
 
Sataşmalar üzerine tekrar kürsüye gelen Yusuf Beyazıt, "Değerli Bakanım, değerli milletvekilleri; terörü kimin desteklediği, PKK'ya kimin sırtını dayadığı, Kandil'e kimin sırtını dayadığı herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle buradan haykırıyorum ki PKK'nın da PYD'nin de YPG'nin de DHKP-C'nin de FETÖ'nün de bunların hepsinin karşısında olmaya devam edeceğiz. Bu PKK'nın, PYD'nin esrar kaçakçılığı yaparak, insan kaçakçılığı yaparak, küçük çocukları dağa kaldırarak onları birer terörist yapmak için her türlü faaliyetlerini sadece bu milletimiz değil tüm dünya bilmektedir. İşte Amerika da bunun yeni yeni farkına varmıştır. Burada teröristlerle ilgili yapılan müdahalelerin, mücadelelerin sonuçlarını bu millet görmektedir. Terörle yapılan bu mücadelenin sonucunda geldiğimiz başarının burada teröristlere sırtını dayayan birtakım insanlar tarafından rahatsızlık açıkça görülmektedir” dedi.
 
“DOKUNULMAZLIK SUÇA DESTEK DEĞİLDİR”
 
Sağduyu çağrısında bulunan AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, “Ben buradan tüm milletvekillerini, tüm milletvekillerimizi sağduyuya çağırıyorum. Biz teröristlerin tümüyle karşısındayız, hırsızların tümüyle karşısındayız ama o PKK'ya sırtını dayayarak, Kandil'e sırtını dayayarak esrar kaçakçılığı yaparak, insan kaçakçılığı yaparak, terörleri destekleyerek, çukur eylemleri yaparak ve buralarda kahraman ordumuzun mensuplarını şehit etme pahasına mücadelelerini sürdürerek bütün bunlarla mücadelemize sonuna kadar da devam edeceğiz. Burada eğer bununla ilgili herhangi bir vekil vekillik kisvesi altına sığınarak bu mücadeleyi engellerse, herhangi bir vekil burada "Dokunulmazlığı aldım." diyerek, milletin maaşıyla, milletin oyuyla milletin bu Meclisinde, bu yüce Meclisinde, bu Gazi Mecliste bunlara destek olmaya devam edecekse bunlarla ilgili mücadelemizi de sonuna kadar sürdürmeye devam edeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]