• 0

16 Kasım 2018, 22:52 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Kayseri Şeker, milli üretimi anlatıyor

Kayseri Şeker, milli üretimi anlatıyor

Kayseri Şeker Ar-Ge Merkezinde 2018 yılında başlatılan 'Sürdürebilir Şeker Sektörü Sağlık, Ekonomi, Sosyal, Siyasal Farkındalık Projesi' kapsamında öğrencilere Milli Üretim bilinçli tüketim konulu tiyatro gösterisi sunuldu

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kayseri Şeker tarafından, Sosyal sorumluluk ve farkındalığın artırılması kapsamında Doğal Şeker, NBŞ, tatlandırıcı gibi ifadelerin kamuoyunda doğru anlaşılmasına yönelik ar-ge ve eğitim faaliyetlerinin devam ettiği belirtildi.
 
Kayseri Şeker Ar-Ge Merkezinde 2018 yılında başlatılan ‘Sürdürebilir Şeker Sektörü Sağlık, Ekonomi, Sosyal, Siyasal Farkındalık Projesi” çalışmalarının Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen bölümünde,  Kayseri Mustafa Çataloğlu İlköğretim Okulu 3. Sınıfından 180 öğrenciye, doğal şeker tüketiminin önemi uzmanlar tarafından anlatıldı. Öğrencilere aynı zamanda Milli Üretim bilinçli tüketim konulu bir de tiyatro gösterisi düzenlendi.
 
Kayseri Şeker 15 Temmuz Şehitleri Konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdür Vekili Kazım Duygulu, Ar-Ge Merkezi Müdürü Hülya Herdem ve Proje ekibi katıldılar. Kayseri Şeker Ar-Ge Merkezi; Sosyal sorumluluk ve farkındalığın artırılması kapsamında, Sürdürebilir Şeker Sektörü Sağlık, Ekonomi, Sosyal, Siyasal Farkındalık Projesi, Ar-Ge Merkezi Araştırmacılarından İşletme Bilim Uzmanı Gonca Ertuğrul tarafından yürütülen projeyi destekleyen diğer projeler Ar-Ge Merkezi Araştırmacılarından Fizyoloğ Yeliz Taşçı ve Erciyes Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Cem Suer ile Şeker ve NBŞ'nin Öğrenme ve Bellek Üzerine Etkilerinin Araştırılması,
 
Şeker sektörünün dünü, bugünü, yarını konusundaki çalışmaların ise  Aksaray Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Munise Ilıkkan Özgür ile   Çanakkale 18. Mart Üniversitesi akademisyenlerinden Dr. Recep Fedai tarafındanyürütülmekte olduğu belirtildi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.077 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]