• 0

26 Kasım 2018, 23:18 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

ASGD'den dev organizasyon

ASGD'den dev organizasyon

Son yıllarda üst üste gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan ASGD bir kez daha anlamlı bir projeye imza attı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Anadolu Basın birliği hüviyetinde çalışmalarına devam eden ASGD Türk Dünyası ülkeleri ile Ortadoğu ve Balkanlar’daki şehit ve gazi çocuklarını Bursa’da  kardeşlik projesi, “Evlad-ı Fatihan Payitahtta buluşuyor” projesi ile anlamlı ve dikkat çekici bir uygulamaya imza attı.
 
Bu anlamlı projeye Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreter Yardımcısı ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Levent Altun ile ASGD Kocaeli şube başkanı Orhan Balcı da katıldı.
 
19 ülkeden katılım
 
Anadolu basını bir arada toplayan ASGD Genel Başkanı ve TGF Başkan yardımcısı İbrahim Erdoğan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, 22 Kasım Perşembe başlayan projenin, yurtiçi ve yurtdışından toplam 65 katılımla gerçekleşeceğini ve geniş kapsamlı etkinliklerle 4 günlük program dahilinde yapılarak 25 Kasım’da sona erdiğini  ifade etti.
 
“Evlad-ı Fatihan Payitahtta buluşuyor” projesi kapsamında “Ülkemizde ve Türk Dünyası ülkelerinde verilen anlamlı milli mücadelelerde şahadete erip şehitlik mertebesine ulaşmanın ve gazilik unvanını kazanmanın, gerçekten çok ayrı bir anlamı vardır. Dinimizde de çok özel yeri bulunan tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin; biliyoruz ki aileleri, anne, babaları ile çocukları: uğrunda can ve kan verilen millete emanettir” açıklaması yapan Genel Başkan İbrahim Erdoğan şöyle konuştu:
 
 
Türk Dünyası ülkeleri arasında Azerbaycan’da Karabağ, Hocalı ve Nahcıvan, Balkanlarda Srebrenitsa, Kosova ve Bosna Hersek, K.Irak’ta Musul, Kerkük, Tuzhurmatu, Filistin’de Gazze başta olmak üzere, Türk Milleti için tarihsel öneme haiz bölgelerde yaşayan soydaşlarımız anlamlı mücadeleler içinde olmuşlardır. Nitekim bu mücadeleler neticesinde binlerce şehit verilmiş, ortak kültüre sahip olduğumuz on binlerce insan bu hain savaşlarda gazilik mertebesine erişmiştir. İşte bunların tamamı son tahlilde “Evladı-ı Fatihan” diye tanımlanan ve fetihler sırasında Anadolu’dan göç ederek o bölgelerde tarihi mücadelelerde omuz omuza savaşan kahraman soydaşlarımızdır. Ve bu savaşlarda ne yazık ki geride gözü yaşlı aileler, anneler, babalar, çocuklar kalmıştır. İşte bu noktadan hareketle, ülkemizdeki şehit ve gazi ailelerinin çocukları ile Türk Dünyası ülkelerindeki şehit ve gazilerin çocuklarının buluşturulmasını hedefleyen “EVLAD-I FATİHAN PAYİTAHTTA BULUŞUYOR KARDEŞLİK PROJESİ” tadıyla bir sosyal sorumluluk çalışmasının gerçekleştirdik.  “Hikayemiz Aynı” temasıyla, Türk Dünyası’nın nabzının Bursa’da atmasını sağlamış olacağız. Mustafa Kemal paşa’da yaptığımız panel ardından, Bursa’daki tarihi, turistik ören yerleri gezileri şeklinde geçen  etkinliğin Büyük Türk Dünyası Birliği’ne de katkı sağladığına inanıyoruz. ”
 
ASGD tarafından gerçekleştirilen projeye Bursa BŞ, Osmangazi, Mustafakemalpaşa, Mudanya, Nilüfer Belediyeleri  yanı sıra  Bursa Valiliği ile TİKA’dan destek aldı ve  4 günde tamamlandı.
 
Etkinliğe Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca’nın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri ve cemiyet başkanları da katıldı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]