• 0

28 Kasım 2018, 16:39 - Anasayfa // Niksar Haberi yazdır

Niksar'ın Macera Parkı ilgi odağı oldu

Niksar'ın Macera Parkı ilgi odağı oldu

Niksar Belediyesi tarafından Ayvaz Parkı içerisinde 1500 m2 alan içerisinde yaklaşık 250 bin TL'ye yapımı tamamlanan macera parkı hizmete girdiği tarihten bu yana bölgenin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın seçim beyannamesindeki 101 proje içerisinde yer almayan fakat sonradan geliştirilen Macera Park Projesinin ilgi görmesi, 'İlçemize özel bir proje olması bizleri memnun etmiştir. İnsanların Niksar’da farklı aktivitelere yönlendirilerek daha iyi zaman geçirmelerini sağlayacak yeni aktivitelere ihtiyaç duyulmakta. Yaklaşık 1500 m2 alanda bu parkımızı yaptık. İlçemize böylesine güzel bir parkı kazandırmaktan dolayı mutluyuz. Gençlerimiz için projelerimiz devam edecek. Bu projemiz Skate Park gibi 101 projemizde bulunmuyordu. Ama biz gençlerimiz için her türlü aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri hizmetler yapmaya devam edeceğiz” dedi.
 
 
SIRA DIŞI BELEDİYECİLİK
 
Niksar’ın birçok bakımdan Türkiye’ni özel ilçelerinden birisi olduğuna dikkat çeken Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, “Biz asırlar boyunca gelen bu farklılıklara, özelliklere yenilerini eklemek istiyoruz. Yaptığımız işlerle geride hoş sedalar bırakmak istiyoruz. Macera parkımızın da bölgeye has bir özellik teşkil etmesi, vatandaşlarımız tarafından karşılık bulması son derece güzel olmuştur. Sıradışı belediye hizmetlerimizi artıracağız” şeklinde konuştu.
 
 
Macera parkını nedir?
 
1500 Metrekare bir alan üzerinde kurulan Niksar Macera Parkında, yüksek İp aktivitesi olarak adlandırılan 10 adet oyun bulunmakta. Oyunlar iki kategoride olup yetişkinler ve çocuklar kategorisi olarak tasarlanmıştır. Yüksek İp aktivitelerinde yüzde yüz güvenlik esas alınmaktadır. Oyun alanı iki kat olarak tasarlanmış olup alt katta çocukların üst katta ise yetişkinlerin oyun oynayacağı şekilde hazırlanmıştır.

Oyun içerisinde seyir terasları ile başlayan, yüksek ip aktiviteleri ile devam eden, bunların yanı sıra tırmanma duvarı ve zıplama oyunlarını da içeren parkurlardan oluşmakta.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Niksar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]