• 0

30 Kasım 2018, 07:41 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Oğuz Keleş, Pazar'a iddialı hazırlanıyor

Oğuz Keleş, Pazar'a iddialı hazırlanıyor

Tokat Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Oğuz Keleş, Pazar ilçesi belediye başkanlığına MHP'den aday adayı oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde, Pazar İlçesinde Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Aday Adaylığı için Organize Sanayi Müdürü Oğuz KELEŞ başvuruda bulundu.

MERKEZDE İNSAN OLACAK

Biz sosyal belediyeciliği en ince ayrıntısına kadar hayata geçirme gayreti içerisinde olacağız. Merkezde insan, hareket tarzımızda sevgi olacaktır” diyerek açıklamalarda bulunan MHP Pazar Belediye Başkan Aday Adayı Oğuz Keleş, “Bir şehrin yeniden doğuşuna hep birlikte şahitlik edeceğiz. Pazar İlçemizi mutlu ve güler yüzlü insanların şehri haline getireceğiz” dedi.

TEKNİK ALTYAPI

Yerel yönetimlerdeki hizmet anlayışını da açıklayan Oğuz Keleş, “Yerel yönetimlerce sunulan kamu hizmetlerinin kalitesi ve erişebilirliğin yükseltilmesi, fırsat eşitliğinin sağlanması; eğitim, sağlık, toplu taşıma, güvenlik, teknik altyapı, itfaiye hizmetlerinin eksiksiz yapılması önceliğimizdir” ifadelerini kullandı.
 

SOSYAL BELEDİYECİLİK

Sosyal belediyeciliğin önemine değinen Oğuz Keleş, “Sosyal bağların güçlendirilmesi, kültürel hayatın canlandırılması ve karar alma mekanizmalarına ve faaliyetlere vatandaş katılımının sağlanması; mahallelilik, komşuluk bilinci, yerel unsurları sahiplenme, sorumluluk bilinci, kültür-sanat faaliyetleri, yardımlaşma, hoşgörü ortamı, katılım, sivil toplum örgütleri ile işbirliğinin sağlanması da olmazsa olmazlarımız arasındadır” şeklinde konuştu. Keleş açıklamalarını şöyle sürdürdü:

YAŞANILABİLİR MEKANLAR”
 
Yapılı çevrenin–yerleşme fiziki yapısının niteliğinin yükseltilmesi, kimliğinin korunması ve geliştirilmesi; markalaşma, tarihi çevre, yöresel mimari, meydanlar, cadde ve sokak düzenlemeleri, parklar, oyun ve spor alanları inşa edilmesi Pazar ilçemizi canlandıracaktır.

YEREL EKONOMİ

Yerel ekonominin güçlendirilmesi, istihdama katkı, temel ihtiyaçların ucuza temini, yatırım ve iş geliştirme imkânların geliştirilmesine yönelik çalışmalarımız artacaktır. Ayrıca doğal çevrenin korunması ve vatandaşın erişebilirliğinin artırılması; doğal çevre kalitesi, kirlilik ve atıklarla mücadele, doğal değer ve kaynaklar, doğal peyzaj, iklim değişikliği, enerji tasarrufu ve etkinlik, yenilenebilir enerji kullanımı, doğaya erişebilirlik temel hedefimizdir.”

E-BELEDİYECİLİK

Hizmetlerin internet üzerinden yapılması konusuna da dikkat çeken Oğuz Keleş, “E-belediyecilik kavramından yola çıkarak dijital belediyeciliğin gereklerinin hayatımızın her aşamasına geçirilmesi hedeflerimiz arasındadır” diyerek açıklamasını tamamladı.

SANAYİ TECRÜBESİNİ İLÇEYE YANSITACAK

Tokat’ın sanayi yapısını çok iyi bilen Oğuz Keleş’in Pazar Belediye Başkanı olması durumunda çok güzel işler yapacağını belirten Pazarlılar, “Tecrübesini, yönetim becerisini ilçemize aktaracak olan Oğuz Keleş’in güzel hizmetler yapacağını biliyoruz. Misyonu olan bir başkanın Pazar’ın kalkınmasında etkili projeler geliştireceğine şüphemiz bulunmamaktadır” ifadelerini kullandılar.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]