• 0

01 Aralık 2018, 22:52 - Anasayfa // Niksar Haberi yazdır

Niksar'da çiftçi eğitimi

Niksar'da çiftçi eğitimi

Niksar Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü 2018 Yılında Köylerde Eğitim Faaliyetlerine Devam Ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tarım ve Orman Bakanlığının 2018 yılı "Eğitim ve Yayım Faaliyetleri " kapsamında Niksar’da 16 köyde planlanan toplantılarına  28.11.2018 tarihinde  Yazıcık beldesinde yapılarak başlandı.
 
Yazıcık beldesindeki eğitim toplantısı;  İlçe Müdürlüğü Teknik elamanlarından Ziraat Mühendisi Baki TAŞKESEN, Ziraat Mühendisi Hakan Özek, Ziraat Teknikeri Ali Osman TÜRKER  ve Veteriner Hekim SERKAN Dereköy'ün katılımı ile yapıldı.
 
Toplantıda Bitkisel üretime yönelik ceviz yetiştiriciliği, cevizde budama ,sulama, gübreleme , toprak tahlili, TARSİM sigortaları, hayvancılık konularında; küpeleme, aşılama, pasaport, hayvan sevki, hayvan hastalıkları ile tarım ve hayvancılık desteklemeleri hakkında sunular ile konu anlatımı yapıldı. Toplantı sonunda çiftçilerin, konulara ait soruları cevaplandırıldı.
 
Eğitim  ve bilgilendirme toplantılarına planlandığı şekilde şubat ayı sonuna kadar devam edilecek.




Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Niksar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?







Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]