• 0

03 Aralık 2018, 19:25 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Emrah Köknar, Niksar'da İYİ Parti'den aday adayı

Emrah Köknar, Niksar'da İYİ Parti'den aday adayı

Siyasetçi, işadamı Emrah Köknar, İYİ Parti'den Niksar'da Belediye Başkan aday adayı oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İYİ Parti’nin Tokat’ta kurucuları arısında yer alan ve Tokat İl Başkan Yardımcılığı yapan Emrah Köknar, “Niksar, Türkiye genelinde orta büyüklükte ilçelerden biridir ve kabuğunu bir türlü kıramamıştır. Şimdiye kadar görev yapan Belediye Başkanlarımız Niksar’ın güzelleşmesi, gelişmesi çalışmalar yürütmüştür. Bizi burada aday adaylığına zorlayan konu, Niksar’ı her bakımdan modern bir şehir yapma isteğidir. Değişim ve dönüşüm artık kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Bilim ve teknolojinin hâkim olduğu günümüzde Niksar’ı ya büyük bir değişim ya da daha küçülmesi beklemektedir” dedi.
 
KADİM NİKSAR BU KONUMU HAK ETMİYOR
 
Niksar’ın kadim bir şehir olduğunu, başkentlik yaptığını, dönemsel olarak Anadolu’nun en büyük metropollerinden biri olduğunu anlatan Emrah Köknar, “Niksarlılar olarak kadim şehrimizde değişim ve dönüşümü yakalama gibi bir sorumluluğumuz var. Kaç şehrin Niksar gibi bir ismi vardır. İlçemiz, Niksar ismiyle bile çok özeldir. Bereketli bu topraklarda yeniden yapılandırma başlatacağız” şeklinde konuştu.
 
“HEP BERABER DÜŞÜNECEĞİZ”
 
Niksar’dan başka düşüncesi olmadığını anlatan İYİ Parti Niksar Belediye Başkan aday adayı Emrah Köknar, “Kaderin cilvesi ki, baba ocağımız Niksar’a hizmet etmenin benim için tarihi bir boyutu bulunmaktadır. Şimdi gelin, hep beraber düşünelim, Sanayicimiz, inşaatçımız, küçük büyük bütün esnafımız, kahvehanelerimiz, lokantalarımız önümüzdeki dönemde ne iş yapacak? Çocuklarımız nerede, nasıl eğitim görecek? Hastalanınca hastalarımız nereye gidecek? Yaşlılarımız yaşlılığını nerede tamamlayacak? Hayatın her geçen gün zorlaştığı bir noktada saydıklarımızı nasıl ve hangi kaynakla yapacağız? Göçün önüne nasıl geçeceğiz. Su kaynaklarımızı nasıl değerlendireceğiz? Bütün bu sorunları hep birlikte aşacağız. Fakat bir gerçek var ki, Niksar artık kabuğunu kırmalıdır” ifadelerini kullandı. Köknar açıklamalarını şöyle sürdürdü:
 
HERKESİN YÜZÜ GÜLECEK
 
“İş alanlarımızı çoğaltacağız. Bundan sonra yapacağımız her şeyi marka haline getireceğiz. Marka olduğumuz zaman göreceksiniz ki, burada yaşayan herkesin yüzü gülecektir. Niksar’ı dünyadaki sakin şehirler kervanına katacağız. Niksar’da yaşamak bir ayrıcalık haline gelecek. Bu arada hiç kuşkusuz, doğumumuzdan yaşlılığa kadar hayatımızın her kesitinde, Niksar’da nefes aldığımız her zaman diliminde ilçemize hizmet edenleri de minnetle ve rahmetle anacağız. “

EMRAH KÖKNAR Kimdir?

1981 yılında Sivas’da doğdu. İlkokulu Niksar Ulucan İlkokulu’nda, Ortaokulu Niksar Dr. İsmet Sakarya Ortaokulu’nda, Liseyi Niksar Danişmend Gazi Lisesi’nde tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi, Ekonomi Bölümü’nden 2003 yılında mezun oldu. Aynı yıl Yüksek Lisans Eğitimi için İngiltere’ye gitti. Sırasıyla 2006 yılında Cardiff Metropolitan University’de Master of Business Administration (MBA) ve 2008 yılında City of London College’da Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisanslarını tamamladı.
 
2009 yılında Türkiye’ye döndü ve uluslararası fuarcılık sektöründe, özel bir şirkette, Satış Pazarlama Müdürlüğü, Yurtdışı Tanıtım Müdürlüğü ve sonrasında Genel Müdürlük görevlerini yürüttü.  2010-2015 yılları arasında işi gereği, 42 ülkede uluslararası eğitim sektöründe organizasyonlar ve araştırmalar yaptı.
 
Türk Üniversitelerinin ilk defa toplu olarak katıldıkları yurtdışı eğitim fuarı olan, Canada/Vancouver’daki NAFSA programının organizasyonunu yönetti. 2015 yılında, o zamanki adıyla, Kalkınma Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Türk Üniversitelerinin Uluslararasılaşması ve Yabancı Öğrenci Temini’ isimli rapora danışmanlık yaptı. 2015-2016 yıllarında Azerbaycan’ın Bakü şehrinde özel bir dil okulunda Genel Müdürlük görevini yürüttü. 2016 yılı sonunda memleketi Niksar’a döndü ve e-ticaret alanında faaliyet gösteren bir şirket kurdu. Halen Niksar’da ticaretle uğraşmaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır. Çok iyi derecede İngilizce ve iyi derecede Azerbaycan Dili bilmektedir.  
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]