• 0

04 Aralık 2018, 15:27 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Şahin, Pazar ve Zile'de işletmeleri ziyaret etti

Şahin, Pazar ve Zile'de işletmeleri ziyaret etti

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Pazar ve Zile ilçelerindeki hayvancılık işletmelerinde incelemelerde bulundu. Ziyarete İl Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Sever, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Salih Çelik, Pazar ve Zile İlçe Tarım ve Orman Müdürleri katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’ta son yıllarda uygulan tarımsal desteklerle hayvancılık işletmelerinin giderek artıyor. Zile ilçesinde Özbaran Hayvancılık 1500 büyükbaş besi, 1200 küçükbaş hayvan kapasitesi, Karsüt çiftliği 120 baş süt işletmesi, Pazar ilçesinde;  Fuat Cansu’ya ait 800 büyükbaş Fatih Çezik’e 150 büyükbaş, Celal Akın’a ait 300 büyükbaş ve Sinan Salim Akın’a ait 800 büyükbaş hayvancılık işletmeleriyle Tokat’ın hayvancılığı ve ekonomisinin gelişmesine katkı sağlıyor.
 
 
1 MİLYON AŞILAMA
 
Tokat İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin ziyaret esnasında yaptığı açıklamada "İl ve İlçe Müdürlüklerimizin tüm imkânları ile yetiştiricilerimizin yanındayız.  Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile mücadele kapsamında 7/24 yetiştiricilerimize hizmet veriyoruz. 2018 yılında ilimizde 1 milyonun üzerinde aşılama ücretsiz olarak yapıldı. Tüm işletmelerin yılda en az 4 kez ziyaret edilmektedir” dedi.
 
Tokat’ın hayvancılık potansiyelinin yüksek olduğuna dikkat çeken Şahin, “Kayıtlı 30.000 üzerinde hayvancılık işletmesi, 283.000 büyükbaş ve 388.000 küçükbaş hayvan mevcudiyetiyle bölgede 2. sırada yer alıyoruz. Büyük işletme sayısının artmasının da ilimiz ve ülkemiz hayvancığı açısından son derece önemlidir” ifadelerini kullandı.
 
Şahin, üreticilerin talep ve şikâyetlerini dinledi ve “İşletmelerimizin taleplerini değerlendireceğiz. Her an onlarla birlikteyiz” diyerek açıklamasını tamamladı.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]