• 0

04 Aralık 2018, 15:33 - Anasayfa // Niksar Haberi yazdır

Niksar Belediyesi engellileri misafir etti

Niksar Belediyesi engellileri misafir etti

Engelliler, 3 Aralık Engelliler Farkındalık günü sebebiyle Niksar Özel Eğitim Uygulama Okulundaki Niksar Belediyesi Bowling ve Eğlence Merkezinde doyasıya eğlendiler.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar belediyesi olarak engellilere yönelik çalışmalarını artırdıklarını, ayrıca engellilere yönelik kurslar düzenlediklerini söyledi. Şehrin engelsiz bir hale gelmesi için çalışmalar yürüttüklerini anlatan Özdilek Özcan, “Engeller konusunda toplumsal duyarlılığı artırma konusunda herkese ve her kuruma görev düşmektedir. Engelli haklarını savunmak ya da engellilere dikkat ederek onların ihtiyaçlarına karşılık gelecek düzenlemeler yapmak için “bir gün biz de engelli olabiliriz” düşüncesine ihtiyaç bulunmamaktadır. Zira insan hakları mutlaktır ve bunu savunmak bireysel menfaatten öte bir anlam taşımaktadır” dedi.
 
 
ENGELLİLERİ YÜREKLENDİRMEK LAZIM
 
Özdilek Özcan devamla, “Esasen yapılan ufak düzenlemelerle engellilerin hayatı son derece kolaylaştırılmaktadır. Fakat mesele yalnızca kaldırıma bir rampa yapmak değil öncelikle onu standarda uygun yapmak ardından ise onu kullanacak olan engelli kişiyi tek başına özgürce dışarı çıkarmaya yüreklendirmektir. Diğer bir ifadeyle, fiziksel düzenlemelerin toplumsal bir karşılığının olması gerekmektedir” şeklinde konuştu.
 
2018 YILININ SON MECLİS TOPLANTISI
 
Öte yandan Niksar Belediyesi, 2018 yılının son meclis toplantısı olan Aralık ayı Olağan Meclis Toplantısını gerçekleştirdi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Niksar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.095 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]