• 0

06 Aralık 2018, 15:03 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Fazlı Bayram, Niksar başkan aday adayı

Fazlı Bayram, Niksar başkan aday adayı

İşadamı Fazlı Bayram, İYİ Parti'den Niksar Belediye Başkan aday adayı oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Niksar için çalışmaya, Niksar’ı hak ettiği konuma getirme hedefi ile başkan adayı olduğunu söyleyen Fazlı Bayram, “Yerel yönetimlerdeki bakış açısını değiştirmeye geliyoruz. Kaynaklarımızı en verimli şekilde değerlendireceğiz, halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.
 
YOLSUZLUK YOKSULLUK İŞSİZLİKLE MÜCADELE
 
Türkiye’de israf ekonomisinin hakim olduğunu, üretimin azaldığını, tarım ve hayvancılığın bitme noktasına geldiğini söyleyen İYİ Parti Niksar Belediye Başkan adayı Fazlı Bayram, “Göçün ana sebebi işsizliktir, yoksulluktur. Yoksulluğu ve işsizliği önlemek her ne kadar merkezi idarenin bir görevi ise de bunun ağırlığını en çok yerel yöneticiler çekmişlerdir. Çünkü yerel yöneticiler halk açısından ulaşılması en kolay kişilerdir. Bunun için yoksulluğu önlemek ve işsizlere iş bulmak artık merkezi ve yerel yönetimlerin ortak bir görevi haline gelmiştir” ifadelerini kullandı.
 
 
MESLEKİ VE SİVİL TOPLUM ÖNEMLİ
 
Yerel yönetimlerin artık sivil toplumlarla yakın diyalog içerisinde olması gerektiğini de ifade eden Fazlı Bayram, “Yerel kalkınmada gönüllü kuruluşların yer alması Dünya Bankası ve Avrupa Birliği gibi uluslararası kuruluşların da önem verdiği bir olgudur. Ortak aklın işletilmesi açısından da sivil toplumlar, mesleki kuruluşlar önemlidir” şeklinde konuştu.
 
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
 
Yerel yönetimler, benim gözümde her zaman devletin vatandaşa gülen yüzü, devlete açılan hizmet kapısıdır” diyen Fazlı Bayram, “Kapılarımız her daim halkımıza açık olacaktır. Gönlümüz Niksarlılardan yana olacaktır. Bize gelemeyen vatandaşlarımıza biz gideceğiz” dedi.
 
GELECEĞİ PLANLAYACAĞIZ
 
Fazlı Bayram, inşaat sektörü ile gelen rant ekonomisi ile şimdiye kadar ülkenin ve şehirlerin yönetildiğine de dikkat çekerek, “Konuta kilitlenmiş, başka sektöre yönelmeyi beceremeyen bir kapasite oluştu. Nerede arsa bulurlarsa firmalar ve yapsatçılar oraya sadece konut yapmaya çalışıyorlar.  Bu yerel yönetimlerin ciddi bir yanlışıdır. Şehir planlamasında yanlışların yapılması sektörün geleceğini de olumsuz yönde etkileyecektir. Şehirlerimizi üretime yönlendireceğiz. Gelecek planlamasını iyi yapacağız. Verdiğimiz sözleri tutacağız” diyerek açıklamasını tamamladı.




Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?







Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]