• 0

13 Aralık 2018, 14:55 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Ankara Yavaş, İstanbul İmamoğlu

Ankara Yavaş, İstanbul İmamoğlu

CHP ile İYİ Parti arasındaki ittifak görüşmeleri dün akşam netleşti. Buna göre başta İstanbul ve Ankara olmak üzere 11 ilde CHP, 10 ilde ise İYİ Parti aday çıkaracak. İstanbul ve Ankara adayının CHP'den olmasının kesinleşmesinin ardından herkes aday olacak isimleri merak etmeye başladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHP ile İYİ Parti arasında yaşanan kriz akşam saatlerinde çözüldü. Kılıçdaroğlu ve Akşener kameraların karşısına geçereke ittifak yaptıklarını duyurdu. İttifaka göre 11 ilde CHP, 10 ilde İYİ Parti aday çıkaracak.
 
KRİZİ BALIKESİR ÇÖZDÜ
 
"CHP ile İYİ Parti arasında tıkanan kriz akşam saatlerinde CHP’nin Balıkesir’de aday gösterdiği milletvekili Ahmet Akın’ı geri çekip, İYİ Parti’nin adayı İsmail Ok’u destekleme kararı ile çözüldü" ifadelerini kullanan Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, 21 ildeki ittifakları yazdı.
 
ANKARA VE İSTANBUL ADAYI CHP'DEN
 
Ankara ve İstanbul başta olmak üzere İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Aydın, Eskişehir, Muğla, Hatay ve Tekirdağ'da CHP aday çıkaracak ve İYİ Parti tarafından desteklenecek.
 
10 İLDE İYİ PARTİ
 
Balıkesir, Kocaeli, Konya, Samsun, Trabzon, Kayseri, Sakarya, Gaziantep, Denizli ve Manisa’da ise İYİ Parti'nin çıkaracağı adayları CHP destekleyecek.
 
MERSİN'DE İKİ ADAY
 
Mersin içinse bir ittifak adayının olmadığını belirten Sarıkaya, "Mersin’de her iki parti de aday çıkaracak, ancak birbirlerine yönelik bir mücadele içinde olmayacak. Bu illerdin ilçelerine dönük de her iki parti aday belirleme sürecinde karşılıklı anlayış içinde hareket edecek" ifadelerine yer verdi.
 
ANKARA'DA MANSUR YAVAŞ, İSTANBUL'DA EKREM İMAMOĞLU
 
Öte yandan İstanbul ve Ankara adayının CHP'li olacağının kesinleşmesinin ardından kulisler de hareketlendi. Gözler bu iki büyükşehirde kimin aday olacağına çevrilirken, Sarıkaya iki ismin adaylığının netleştiği yazdı. Sarıkıya, "Mutabakata göre CHP Ankara’da Mansur Yavaş’ı aday gösterirken, büyük olasılıkla İstanbul adayı da İmamoğlu olacak" ifadelerini kullandı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.077 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]