• 0

28 Aralık 2018, 17:04 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

Palandöken, 'Ankara milli mücadelede en zorlu görevi üstlenmiştir'

Palandöken, 'Ankara milli mücadelede en zorlu görevi üstlenmiştir'

Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 99. Yılı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Başkentimiz Ankara milli mücadelenin kalbinin attığı yer olarak tarihimizde önemli bir yere sahiptir.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

-“ATATÜRK’ÜN ANKARA’YA GELİŞİNİN 99. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN”
 
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 27 Aralık 1919'da Ankara'ya gelerek bu tarihi günlerden birine imza atmıştır. Bu önemli günde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve beraberinde Ankara’ya gelen heyet ile Milli Mücadelemizin kahramanlarını rahmet ve şükran ile anıyorum” dedi.

-“ANKARA MİLLİ MÜCADELEDE EN ZORLU GÖREVİ ÜSTLENMİŞTİR”
 
Ankara’nın tarihimizdeki yerinin önemine dikkati çeken Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Cumhuriyet tarihimizde Ankara, Anadolu’nun ortasında çorak ve küçük bir şehir olarak Milli Mücadele döneminin en zorlu görevini üstlenmişti. Stratejik konumu, demiryolu ve telgraf şebekesi imkânları ile işgal altında olan yerlere mesafesi, evlerin kalenin etrafına kurulması, Ankara’nın en önemli ve güvenli yerlerden biri olduğunu anlamına geliyordu. Mustafa Kemal Atatürk de Ankara ve Ankara insanının gösterdiği azim ve direnci takdir etmişti.  Milli Mücadelenin en iyi Ankara’dan yönetileceğine karar kılarak 27 Aralık 1919’da saat 14.00 sularında Dikmen sırtlarından Ankara’ya gelmişti. Ankara halkı Atatürk’ü ve beraberindeki temsil heyetini büyük bir coşku ile karşılamıştı. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, temsil heyeti üyelerini, Milli Mücadele döneminde vatan için bedenini siper etmiş tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum” şeklinde söyledi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]