• 0

03 Ocak 2019, 13:39 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Seyirtepe'nin seyri değişecek

Seyirtepe'nin seyri değişecek

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hayata geçirilen ve yaklaşık 4 yıldır da işletmesi yine TSO tarafından yürütülen Seyirtepe Tesislerinin faaliyete devam edip etmeyeceği, ilin üst düzey yöneticilerinin katılacağı toplantı ile belirlenecek.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

3 Ocak 2019 Perşembe günü Seyirtepe Tesislerinde yapılacak toplantıya il protokolünün katılmasını çok önemsediklerini söyleyen TSO Yönetim Kurulu Başkanı Dr Ali Çelik, yapımı ve işletme süresi boyunca 5 milyon liralık bir kaynak harcanan tesislerin sonraki süreçte işletilmesine devam edilip edilmeyeceğine Oda olarak tek başına karar vermenin doğru olmadığına dikkat çekerek, şehrintak değeri olan tesislerle alakalı son kararın, şehirde söz sahibi olan yöneticilerle birlikte verilmesinin daha doğru olacağını dile getirdi. 

Başkan Çelik; Bilindiği gibi Seyirtepe Sosyal Tesisleri 4 yıl önce toplantı-yemek ve il dışından gelen misafirleri ve önemli konukları ağırlamak için yapılmış, Ticaret ve Sanayi Odasına yapımı ve işletme süresince yaklaşık 5 milyon liraya mal olmuş bir tesis. Bu kadar para harcanan bir tesisi kapatmak da, üyelerden aldığımız aidatlar ile işletme giderini karşılamak da bizlerin canını yakıyor, içimizi acıtıyor. Böyle bir tesisi tek başına TSO`ya bırakmanın yanlış olduğu düşüncesini katıldığımız her platformda dile getirmiştik. Bu tür tesislerin, kurumlarca şehrintak değeri olarak görülmesi gerektiğini yine yineliyve herkesin tesise sahip çıkmasını istiyoruz. Kısacası bu tesisi yaşatmalıyız diyoruz. Bu mahiyette; Tokat Milletvekillerimiz, Valimiz, Belediye Başkanımız, İl Genel Meclisi Başkanımız, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz ile bir masada oturup en makul çözümü üretmeye çalışacağız. Görüşmede bir çözüm üretemezsek ise ne yazık ki tesisi kapatmak zorunda kalacağız. Seyirtepe Tesislerinin şehrin tak değeri olduğunu düşündüğümüz için kararı da birlikte vermenin uygun olacağına inanıyoruz. Tokat TSO Seyirtepe Sosyal Tesislerimizle alakalı gerçekleşecek olan buluşmadan hayırlı bir sonuç çıkmasını umuyoruz şeklinde konuştu.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]