• 0

07 Ocak 2019, 14:55 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

2019 yılının ilk diksiyon, sunuculuk ve spikerlik kursu

2019 yılının ilk diksiyon, sunuculuk ve spikerlik kursu

2019 yılının ilk diksiyon, sunuculuk ve spikerlik kursu Tokat Halk Eğitim Merkezi'nde 7 Ocak Pazartesi günü başlayacak. Başvuru koşulları en az lise mezunu ve 17 yaşını tamamlamış olmak şeklinde bildirilirken kurstan herhangi bir ücret alınmayacak.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yaygın eğitim içerisinde hayli rağbet gören diksiyon, sunuculuk ve spikerlik kursu sonunda başarı gösteren kursiyerlere Milli Eğitim onaylı kurs bitirme sertifikası verilecek. Üç hafta teorik ve uygulamalı düzeyde gerçekleşecek olan kurs çalışmalarında, Türkçe’yi doğru ve güzel konuşma, kişinin kendisini etkili bir biçimde ifade etmesi, nefesini denetlemesi, sesleri doğru ve güzel telaffuz etmesi, yazı dili ile konuşma dili arasındaki farkları kavraması, konuşmada süre, tonlama, ezgi, vurgu kavşak gibi kuralları uygulaması, beden dilini etkili biçimde kullanması, kamera karşısı uygulamalar ve çekim esnasında dikkat edilecek hususları kavraması, röportaj teknikleri ile ilgili beceri kazanması, şiir, masal, düz metin ve gazete okuyarak okuduğu metinleri değerlendirmesi, kamera karşısında haber okuması, hazırlıksız konuşma yapması, serbest konuşma yapması, konuşma ve sunum hazırlaması, meslekî etik kurallarına uygun davranışlar geliştirmesi, spikerlik ve sunuculuk mesleğini, meslekteki yasa ve kurallara uygun gerçekleştirmesi konuları yer alıyor.
 
Kurs kayıtları Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Latif ÇOBANOĞLU tarafından yapılıyor.Kursa son başvuru 8 Ocak 2019 Salı.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]