• 0

08 Ocak 2019, 21:08 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Pilot olmak isteyenlere ticari pilot eğitim sertifikası

Pilot olmak isteyenlere ticari pilot eğitim sertifikası

TEKNOMER, başta Tokat olmak üzere ülkenin her alanında, 500 gr ile 25 kg aralığında ağırlığa sahip insansız hava aracı kullanmak isteyenlere ticari pilot eğitim sertifikası vermeye hak kazandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

TEKNOMER Harita Mekatronik Mühendislik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, İHA0 ve IHA1 İnsansız Hava Aracı Eğitim Kuruluşu Yetki Belgesi aldı. 2014 yılında, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Tokat Teknopark A.Ş. alanında, döner kanatlı insansız hava aracı tasarım ve üretimi amacıyla kurulan TEKNOMER HARİTA MEKATRONİK MÜHENDİSLİK SANAYİ ve TİCARET LİMİTED şirketi, yapmış olduğu başarılı çalışmalar neticesinde,  SHT-İHA İnsansız Hava Aracı Sistemleri Talimatının 14 üncü maddesinin 11. fıkrası ile talimatnamenin Ek 6 ve Ek 7’sinde belirtilen gereklilikleri sağlayarak İHA0 ve İHA1 Ticari Pilot Eğitimi vermek üzere Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirildi.
 
TEKNOMER Mühendislik kurucusu ve sahibi Böylece şirket ülkemizde bu konuda yetkilendirilmiş 29 firmadan birisi oldu. Şirketten yapılan açıklamada “Şirketimiz, alınan bu yetki ile başta Tokat ilimiz olmak üzere ülkemizin her alanında, 500 gr ile 25 kg aralığında ağırlığa sahip insansız hava aracı kullanmak isteyenlere ticari pilot eğitim sertifikası verebilecektir. Kurslar için kayıtlar her an açık olacak olup eğitim yeri ve zamanı uygun kursiyer sayısına ulaşıldığında kursiyerlerin talepleri doğrultusunda belirlenecektir. Tokat ve yakın çevresi için kurs yeri Tokat Teknopark A.Ş. alanında bulunan şirket alanı olacaktır.” denildi.
 
İHA0 ve İHA1 kategorisinde yer alan İHA eğitimleri için yetkilendirilen kurum/kuruluşların listesi için, https://iha.shgm.gov.tr/public/yetkili-ucus-okullari kullanılabilirsiniz.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]