• 0

24 Ocak 2019, 09:34 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Çoban istihdam ve anaç manda destekleri listesi askıya çıkartıldı

Çoban istihdam ve anaç manda destekleri listesi askıya çıkartıldı

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2018 yılına ilişkin Çoban İstihdam, Anaç Manda ve Malak Desteklemesine ilişkin listeleri ayrı ayrı askıya çıkardı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

ÇOBAN İSTİHDAM DESTEĞİ

2018 Yılı Tarımsal Desteklemelere İlişkin 2018/11460 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 08.08.2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliğinin (2018/21) 14 Maddesi gereği Çoban İstihdam Desteği listesi tüm İlçe Müdürlüklerimizde ve İl Müdürlüğümüzde (Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü) 21.01.2019 tarihinden itibaren 10 gün süre ile askıya çıkarıldı.

Bu süre içerisinde çiftçilerin listeleri kontrol etmeleri varsa eksikliklerin düzeltilmesi için bağlı oldukları il veya ilçe müdürlüklerimize dilekçe ile müracaat etmeleri gerekiyor. Askı döneminde listelere itiraz olmaz ise doğru kabul edileceğinden ve bundan sonra yapılacak itirazlar kabul edilmeyeceğinden yetiştiricilerimizin mağdur olmaması için listeleri kontrol etmeleri önemli.

ANAÇ MANDA VE MALAK DESTEĞİ

2018 Yılı Tarımsal Desteklemelere İlişkin 2018/11460 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 08.08.2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliğinin (2018/21) 5. Ve 6. Maddesi gereği Anaç Manda ve Malak desteklemesi 1. Dönem listesi tüm İlçe Müdürlüklerimizde ve İl Müdürlüğümüzde (Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü) 21.01.2019 tarihinden itibaren 10 gün süre ile askıya çıkarıldı.

Anaç Manda desteklemesi tek askı olacak. Destekleme müracaatında bulunan yetiştiricilerin bu süre içerisinde listeleri kontrol etmeleri varsa eksikliklerin düzeltilmesi için bağlı olduğu il veya ilçe müdürlüklerimize dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir. Askı döneminde listelere itiraz olmaz ise doğru kabul edileceğinden ve bundan sonra yapılacak itirazlar kabul edilmeyeceğinden yetiştiricilerimizin mağdur olmaması için listeleri kontrol etmeleri gerekiyor.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]