• 0

24 Ocak 2019, 09:40 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Yem bitkileri destekleme ödeme tarihleri belli oldu

Yem bitkileri destekleme ödeme tarihleri belli oldu

Tokat'ta yem bitkisi destekleme ödemeleri Ziraat Bankası şubelerince ödenmeye başlandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Tarım ve Orman İl Müdürümüz Orhan Şahin'in yapmış olduğu açıklamada, "2018 yılı  içerisinde İlimiz genelinde yem bitkileri desteklemelerinden faydalanmak için 3913 çiftçimiz müracaat etmiştir” dedi.
 
9 MİLYAN 650 BİN LİRA DESTEK
 
Destek miktarlarını da açıklayan Orhan Şahin, “Yapılan müracaatlar neticesinde Tek ve Çok Yıllık yem bitkilerinde 98.000 dekar alanda ekim yapılmış olup, bu ekiliş alanlarına göre de Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından 9.649.334 TL. çiftçilerimizin Ziraat Bankası hesaplarına T.C. Numaraları ve Vergi Numaraları son hanelerine göre 18 Ocak – 1 Şubat tarihlerde yatırılacaktır. Çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]