• 0

31 Ocak 2019, 15:38 - Anasayfa // SPOR Haberi yazdır

Mülteci gençler sporla hayata tutunuyor

Mülteci gençler sporla hayata tutunuyor

Suriyeli, İranlı ve Afganlı gençler sporla elde ettikleri başarılarla hayata tutunuyorlar.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Mülteci gençlerimizin elde ettikleri başarılardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Gençlik ve Spor İl Müdürümü Cemil Çağlar, gençlerle yakından ilgilenerek, sohbet ederek, Ülkemize sığınan ve İlimizde ikamet eden Suriye, Irak ve Afgan uyruklu mülteci çocuklarının gözyaşlarının dindirilmesi, savaş esnasında yaşamış oldukları acıların biraz olsun hafifletilmesi, suça sürüklenmelerinin önlenerek, ahlaklı ve sorumluluk bilincine sahip birey olarak yetişmelerinin sağlanması, güvenli ortam olan spor tesislerimizle gençlerimizin hizmetindeyiz. Sportif ve Kültürel faaliyetlerle mülteci gençlerimize yönelik projeler gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.
 
 
KAYMAKAM ÜÇER’DEN TEŞEKKÜR
 
Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer de mülteci gençlerin sportif faaliyetler ile her türlü bağımlılık ve kötü alışkanlıklardan uzak durarak takım olarak elde ettikleri başarılardan dolayı memnuniyetini dile getirerek İlimizi en iyi şekilde temsil eden sporculara teşekkür etti.
 
Mülteci gençlerde kendilerine sağlanan bu imkânlardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, spor sayesinde öz güvenlerinin geliştiğini, aynı zamanda da yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurduklarını söylediler.
 
Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, İl Müdürümüz Cemil Çağlar ve Spor Şube Müdürümüz Ömer Besler tarafından sportif etkinliklerde ilimizi en iyi şekilde temsil eden sporcularımıza teşekkür belgeleri takdim edilerek, başarılarının devamını dilediler.
 
MÜLTECİ GENÇLERİMİZDEN OLUŞAN FUTBOL TAKIMI
 
2018 yılında Tokat’ın ev sahipliğinde Sivas, Ankara, Amasya, Trabzon ve Kayseri illerinden takımların katılımıyla gerçekleştirilen Şehirlerarası Futbol Turnuvasında İlimizi temsil eden Mülteci gençler Şampiyon oldu.
 
2016 Yılında Kayseri İlinde Tokat, Sivas, Ankara, Amasya, Trabzon ve Kayseri illerinden takımların katılımıyla gerçekleştirilen Şehirlerarası Futbol Turnuvasında Tokat’ı temsil eden Mülteci gençler Şampiyon oldu.
 
2017 yılında Sivas İlinde Tokat, Ankara, Kayseri, Amasya, Trabzon ve Sivas illerinden takımların katılımıyla gerçekleştirilen Şehirlerarası Futbol Turnuvasında Tokat temsil eden Mülteci gençler Şampiyonluk elde ettiler.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SPOR Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]