• 0

06 Şubat 2019, 11:05 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Eğitim yatırımları toplantısı yapıldı

Eğitim yatırımları toplantısı yapıldı

Eğitim Yatırımları Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Tokat il genelindeki eğitim yatırımları ve eğitim durumu hakkında değerlendirmeler yapıldı. 
 
Sunum eşliğinde yapılan toplantıda okul öncesi eğitim, birleştirilmiş sınıflar,  okulların güvenlik durumları, planlaması yapılan yatırımlar, ihale aşamasında olan yatırımlar, ihalesi yapılmış olan yatırımlar, inşaatına başlanmış olan yatırımlar, 2018-2019 eğitim öğretim yılı 2. yarıyılına yetişecek yatırımlar, 2019-2020 eğitim öğretim yılı başında tamamlanacak yatırımlar, z kütüphane bilgileri, semt sahaları, kapalı spor salonları, çölyak hastası öğrenci sayısı, evde eğitim alan öğrenci sayısı, öğretmen, öğrenci, personel, okul ve derslik sayıları, Halk Eğitim Merkezinde açılan kurslar, 2. dönem Kitap Tokat Projesi kapsamında dağıtılan kitap sayısı hakkında detaylı bilgiler görüşüldü.
 
Eğitimi önemsediğini vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, eğitime yapılan yatırımların en önemli yatırımlar olduğunu kaydederek yatırımların takipçisi olacağını belirtti. Eğitim Tokat Projesi kapsamında yürütülen 24 projeden her birinin birbirinden değerli projeler olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, kaymakamlardan projeleri sahiplenmelerini istedi. Projeleri önemsediğini ve projeler kapsamında yapılan işlerin takipçisi olacağını vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, ilçelerde yapılan faaliyetlerin kendisine iletilmesini istedi.
 
Toplantıya Vali Yardımcıları Mehmet Suphi Küsbeci ve Dr. Mehmet Gödekmerdan, kaymakamlar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve diğer ilgililer katıldı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]