• 0

06 Şubat 2019, 20:50 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Mutfak enflasyonu emekliyi bitirdi

Mutfak enflasyonu emekliyi bitirdi

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Aralık ayı enflasyonunda yaşanan düşüş sebebiyle emeklinin zam oranının da düştüğünü, emekli maaşlarının pazar enflasyonu karşısında eridiğini savundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHP Tokat Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Kadim Durmaz, yıllarca çeşitli kurumlarda, fabrikalarda ülkemiz için üreten, sosyal ve iktisadi kalkınmamıza katkıda bulunan; vergisini veren, primlerini ödeyen çalışanların, emeklilik yaşantılarında yıllarca verdikleri emeğin karşılığını alamadığını söyledi.
 
EMEKLİ MAAŞLARI ERİDİ
 
Ülkede yaşanan ekonomik dar boğaz, enflasyon ve pahalılığın en çok emeklileri etkilediğini belirten CHP'li Durmaz, "Mutfak enflasyonunun yüzde 50'lere ulaştığı gerçeği ortadadır. Enflasyon rakamlarının düştüğü söylenirken, pazarda, marketteki rakamlarda yükseliş devam etti. Ülke ekonomisi büyüdü ama bu büyüme emekli maaşına yansımadı. Aksine zamlar emekli maaşlarını daha da eritti. Emeklinin yaşam koşullarını iyice kötüleştirdi" dedi.
 
CHP'li Kadim Durmaz, "Son 1 yılda elektriğe yüzde 103, kuru soğana yüzde 184, salçaya yüzde 91, patatese yüzde 75, patlıcana yüzde 43, margarine yüzde 42, tavuk etine yüzde 33, yumurtaya yüzde 21, asgari ücrete de yüzde 26 zam geldiğini anımsattı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]