• 0

10 Şubat 2019, 11:55 - Anasayfa // Artova Haberi yazdır

Artova Kaymakamı nostaljik traktör müzesi'nde

Artova Kaymakamı nostaljik traktör müzesi'nde

Tokat'ın Artova ilçesinde Ahmet ve Ali Bıçakçı tarafından oluşturulan traktör müzesi ilgi çekmeye devam ediyor. Müzenin son ziyaretçisi Artova Kaymakamı Mustafa Karali oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Artova Kaymakamı Mustafa Karali, Bıçakçılar Un Fabrikası bahçesinde sergilenen nostaljik antika traktörleri yerinde inceledi. Traktör müzesi sahibi Ahmet ve Ali Bıçakçı'dan traktörler ile ilgili bilgi aldı.
 
 
Traktörler hakkında bilgi veren Ali Bıçakçı, “Bu traktörler bir devire imza atmıştır. Bu traktörlerin birer eşini belki de bulamazsınız” dedi. Traktörleri Kaymakam Mustafa Karali’ye tek tek gösteren Ali ve Ahmet Bıçakçı, “Bunları dünyayı gezseniz toplu olarak çok az yerlerde bulabilirsiniz. Bunları ülkemiz kazansın. Bunlara Türkiye’ye gelirken çok büyük bedeller ödenmiş. Bunları biz miras olarak değil, gelecekte torunlarımıza onların çocuklarının bir emaneti diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
 
Traktör müzesinde en eskisi 1941 model olan yaklaşık 50 nostaljik traktöre bulunuyor.  Bakımı yapılan 19 traktör ile tarım alanında kullanılan tarihi değirmen ve su pompaları fabrikanın bahçesinde sergileniyor.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Artova Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]