• 0

10 Şubat 2019, 12:32 - Anasayfa // Niksar Haberi yazdır

Niksar Ziraat Odası'nda çekişmeli seçim

Niksar Ziraat Odası'nda çekişmeli seçim

Niksar Ziraat Odası Genel Kurulunu yaptı. 58 oy alan Ömer Yeteroğlu, Niksar Ziraat Odası Başkanı seçildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Niksar Belediyesi Düğün Salonunda tertip edilen Niksar Ziraat Odası Genel Kurul kurulunda faaliyet raporu ve çalışmaların anlatıldığı sunumunun ardından iki liste seçimi gerçekleştirildi. Olağan Genel Kurul'a, kurulun 125 delegesinin 120'si katıldı. Çift liste ile gidilen Olağan Genel Kurul sonucunda Ömer Yeteroğlu'nun listesi 58 oy Murat Avcı'nın listesi ise 57 oy aldı, 5 oy ise geçersiz sayıldı.
 
Seçimin başa baş geçmesi sebebiyle gergin bir ortam oluştu. Niksarlı çiftçilerin seçimi gergin geçeceğinin bilinmesi sebebiyle emniyet güçleri önceden tedbirler aldı. Olağan genel kurulda emniyet güçleri aldıkları geniş güvenlik önlemleriyle gerginlikler büyümeden önlendi.
 
 
Genel Kurulda Niksar İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yanı sıra Tokat'tan gelen çevik kuvvet ekipleri ve İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler de hazır bulunduruldu.
 
İtirazlar sonucu genel kurul sonucu ilçe seçim kuruluna taşındı. Seçim kuruluna yapılan itirazların ardından kesinlik kazanan Olağan Genel Kurul Kurul sonrası Ziraat Odası Başkanlığına Ömer Yeteroğlu seçildi. Yönetim kurulu, Tunay Öncü, Ercan Özsoy, Hasan Hüseyin Demirel, Burhanettin Kılıç, Ömer Yılmaz ve Fevzi Doğan isimlerinden oluştu.
 
Oda meclisine ise Ömer Yeteroğlu, Tunay Öncü, Ercan Özsoy, Hasan Hüseyin Demirel, Burhanettin Kılıç, Hurşit Taşkın, Feyzullah Özer, İbrahim Özer, Ömer Yılmaz, İsmail Gerdan, Mustafa Arslan, Mehmet Yıldız, Hüsamettin Balcı, Fevzi Doğan, Veli karaca, Hakan Zengin, Tahsin Demirel, İsmet Yılmaz, Recep Ergüden, Mustafa Uğan, Selahattin Türk seçildiler.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Niksar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]