• 0

13 Şubat 2019, 07:48 - Anasayfa // Almus Haberi yazdır

Almus zipline ve dev salıncağı kiralıyor

Almus zipline ve dev salıncağı kiralıyor

Almus Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı, zipline ve dev salıncağı kiraya vermek için ihale açtı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Almus Tufantepe Rekreasyon Alanları Geliştirilmesi kapsamında kiralaya verilecek olan zipline ve dev salıncak, 1+4 yıllığına kullanılacak. İhale 14 Şubat 2019 tarihinde Saat 10.00’da Almus Kaymakamlık Makam odasında Açık Teklif Usülü ile kiraya verilecek.
 
 
Zipline Nedir?: Zipline belirli bir yükseklikten kendisinden daha alçak olan bir noktaya dağcılık harneslerini(zırhlı kuşam) ve makaralarını çelik halat üzerine bağlayarak ilerleme şeklidir.

Zipline hattı ise belirli bir yükseklikten daha alçak bir noktaya çelik halat üzerine bağlanmış olan makara ve bağlantı aparatları yardımıyla aşağı doğru kayma ve gezinme biçimine denir. Zipline hatlarının yükseklikleri doğal veya yapay şekilde oluşturulabilir.
 
Doğal Zipline Hatları: Dağ, tepe, ağaç, vadi arasına kurulan hatlardır.
 
Yapay Zipline Hatları: Çelik platform, çatılar, ahşap platformlar, betonarme yapılar arasına kurulan hatlardır.
 
Zipline Hattı Oluşturulurken Nelere Dikkat Edilir?: Zipline hatlarını oluşturma sırasında temel etken hattın uzunluğudur. Aynı zamanda kurulacak zipline hattının güzargahı üzerindeki engelleyici etkenler (ağaçlar, binalar, tepeler, su birikintisi, vadi ve uçurumlar, yüksek gerilim hatları, trafiğe açık yollar, vb.) dikkate alınır.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Almus Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]