• 0

18 Şubat 2019, 15:02 - Anasayfa // TURİZM Haberi yazdır

Tarihi Kent Müzesi'nde tarih canlanıyor

Tarihi Kent Müzesi'nde tarih canlanıyor

Tokat'ın 900 yıllık tarihi kent müzesinde sergilenmeye başladı. Tokat'ın tarihine, kültürüne ışık tutan Tokat Kent Müzesinde birbirinden değerleri eserler sergilenirken, birçok mesleğin de canlandırması yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Üç kattan oluşan kent müzesinde Tokat’ın geçmiş yıllarda sanat ve el işleri sergileniyor. Çömlekçisinden yazmacısına, bakırcısından yemenicisine eskiden Tokat’ta ne varsa Kent Müzesinde yerini aldı.
 
Tokat Şehir Müzesinde Tokat esnafının bal mumu heykelleri, eski halı dokuma tezgâhları, evlerde kullanılan bakır kaplar ve çeşitli ev eşyaları ile tarihi fotoğraflar yer alıyor.
 
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının katkıları ile yapılan Tokat Kent Müzesinin Tokat turizmine önemli katkılar sağlaması bekleniyor.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TURİZM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]