• 0

27 Şubat 2019, 10:10 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat'ta geri dönüşüm kutuları yaygınlaşıyor

Tokat'ta geri dönüşüm kutuları yaygınlaşıyor

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu 'Sıfır Atık! projesi kapsamında şehrin 50 noktasına yerleştirilen geri dönüşüm kutularıyla ilgili bilgi verdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan'ın  takdirleri ve himayelerinde başlatılan “Sıfır Atık” Projesi kapsamında Tokat Belediyesi tarafından şehrin 30 noktasına geri dönüşüm kutuları ile 5 adet de elektronik atık kutusu yerleştirildi. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında belediye olarak çalışmalarına devam ettiklerini vatandaşlarında bu çalışmalara sahip çıkmaları gerektiğini söyledi.
 
 
Başkan Eroğlu, ''Çevre demek şehir demek, şehir demek çevre demek. Biz de daha güzel bir çevrede ve her anlamda birlikte güzel havasını teneffüs etmiş olduğumuz bir şehirde yaşamak için gayret ediyoruz. Bu noktada da göreve başladığımızdaki sloganımız da Temiz Şehir Tokat’tı. Temizlik ve Çevre anlamında önemli atılımlarda bulunduk. Son yıllarda Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin de başlattığı Türkiye genelindeki Sıfır Atık Projesine Tokat Belediyesi olarak biz de entegre olduk. Ev atıkları, fabrika atıkları, çevreye zarar verecek bütün atıkların ayrı ayrı toplamanın ve ayrıştırmanın çalışmalarını başlattık. Örneğin, pet ve plastikler, kağıt ve kartonlar ayrı şekilde toplanmakta, atık yağlar, atık piller veya atık elektronik eşyalar gibi daha birçok kulvarda sıfır atık çalışmalarımıza devam ediyoruz. 30 tane pet ve plastikler için şehrimizin muhtelif yerlerine bu şık ve güzel görünen aynı zamanda da dayanıklı olan kutuları yerleştirdik. Önümüzdeki süreçte de çalışmalarımızı hızlı bir şekilde devam ettireceğiz. Elektronik geri dönüşüm noktası oluşturduk. İlerde sayısını artıracağız'' dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.076 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]