• 0

06 Mart 2019, 12:50 - Anasayfa // Niksar Haberi yazdır

Niksar'da öğrencilere 'Sıfır Atık Projesi' eğitimi

Niksar'da öğrencilere 'Sıfır Atık Projesi'  eğitimi

Tokat'ın Niksar ilçesinde belediye tarafından, 'Sıfır Atık Projesi' ile ilgili okullarda öğrencilere eğitim veriliyor. Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, hedeflerinin eğitimler ile israfı önlemek ve çevreye daha duyarlı öğrenciler yetiştirmek olduğunu söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Niksar Belediyesi  personelleri ilçede bulunan okullarda 'Sıfır Atık Projesi'yle ilgili eğitimlere devam ediyor.
 
 
Niksar Belediyesi Çevre Mühendisi Merve Vardar tarafından verilen eğitimlerde, öğrencilere 'Sıfır Atık Projesi'nin amacı anlatılıyor. Vardar dünya nüfusuyla beraber tüketiminde arttığını ve doğal kaynakların üzerinde büyük bir baskı olduğunu belirterek, "Sıfır atık projesi ile atık oluşumunu azaltacak israfı önleyecek, atıkların kaynağında geri dönüşüme katkı sağlayacağız. Yaşanabilir bir çevre,marka şehirler ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına almak gelecek nesillerimize yaşanabilir bir dünya bırakmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan 'Sıfır Atık Projesi' 2023 yılına kadar bütün ülkede sistemin yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz ve Niksarımızı da bu Sıfır atık projesine katılmaya davet ediyoruz" dedi. Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ise "Sıfır atık kapsamında israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi ve minimize edilmesi hedeflenmektedir. Atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını da hedeflenmektedir. 'Sıfır Atık' projesinin tanıtılması bu sebeple son derece önemlidir. Bu kapsamda çeşitli organizasyonlara imza attık. Bugün de ilçemiz genelinde bulunan okulların tamamını  personellerimiz dolaşarak eğitim programımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Niksar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]