• 0

09 Mart 2019, 11:39 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Hüseyin Yarıcı, 'İyi Parti kadınları iktidara getirecek'

Hüseyin Yarıcı, 'İyi Parti kadınları iktidara getirecek'

İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, Dünya Kadın Hakları gününde, kadınların sıkıntılarını dinledi, onlara çiçek takdim etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tüm kadınların Dünya Kadın Hakları gününü kutladığını ifade eden İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Öncelikle ifade etmek istediğim konu, İYİ Partinin, partimizin genel başkanının kadın olmasıdır. Bu durum Türkiye kadınları için bir iftihar meselesidir, bir ayrıcalığıdır. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, kadınlarımızın haklarını korumaya yönelik olarak yıllardır mücadele sürdürmektedir. 28 Şubat sürecinde genç kızlarımıza yapılan ayrımcılığa karşı dim dik ayakta durmuştur. O gün sesini kısanlar, sinenler bugün demokrasi havarisi kesiliyorlar” dedi.
 
 
İYİ PARTİ DÖNEMİNDE ANALARIMIZ İYİ OLACAK
 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “AK Parti'yi kadınlar iktidara getirdi. İYİ Parti ise kadınları iktidara getirecek” sözünü hatırlatan Hüseyin Yarıcı, “İYİ Parti döneminde kadınlar iktidar olacak. İYİ Parti döneminde kadınlarımız, analarımız İYİ olacak. Onların üzen ne varsa gücümüz nispetinde hepsini bertaraf edeceğiz” ifadelerini kulandı. İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
KADIN ANADIR
 
“Kadın bir anadır. Günümüz toplumunda yaşanan ekonomik ve sosyal sıkıntıları en çok yüreğinde o hisseder. Yani Kadın Hakkı dediğimizde sadece onun sıkıntıları yoktur. Aynı zamanda aile bireylerinin her birinin sıkıntısını o yüreğinde hisseder. Gizli gizli ağlar, fakat kimseye hissettirmez.
 
Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Kadının ilerlemesi toplumun ilerlemesidir, kadının üretime katılması toplumun büyümesidir.
 
 
KADIN ELİNİN DEĞDİĞİ YERDE DÜZEN VARDIR
 
Türkçemizde “kadın eli değmek” diye bir deyim var. Bir yerde düzen, ahenk ve estetik bakımından olumlu bir değişim tespit ettiğimiz zaman “buraya kadın eli değmiş” deriz. Aslında, kadın eli değen yere, yalnızca temizlik ve düzen gelmez. Güzellik ve nezaket, incelik ve duyarlık da gelir. Çünkü kadın eli, adeta sihirlidir.”
 
KADINLAR GÜÇLÜ KAHRAMANLARDIR
 
Kadınların güçlü kahramanlar olduğuna işaret eden Hüseyin Yarıcı, “Hayatın ağır yüklerini taşıyan, elinin emeğini gözünün nuru ile birleştiren, küçük yüreğine koskoca sevgiler sığdıran, güçsüz bedenlerin güçlü kahramanları kadınlar. Şurası muhakkak ki, Tokat’ta yazacağımız bu yeni hikâyeye de kadın eli değmesi gerekiyor. Kadının konumunu yükseltme ve demokrasi kültürünü geliştirme yolunda birlikte çalıştığımız sivil toplum kuruluşları ile bugün daha da güçlüyüz” diyerek açıklamasını tamamladı.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.092 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]