• 0

12 Mart 2019, 12:55 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Hüseyin Yarıcı, 'Kurtuluş Savaşı İstiklal Marşı ile destanlaşmıştır'

Hüseyin Yarıcı, 'Kurtuluş Savaşı İstiklal Marşı ile destanlaşmıştır'

İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarında birisi olan Kurtuluş Savaşının, İstiklal Marşı ile destanlaştığını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden Hüseyin Yarıcı, İstiklal Marşının kabulünün yıldönümünde Mehmet Akif Ersoy’u unutmadı. Mehmet Akif Ersoy’un Kurtuluş Savaşı sırasında verdiği fikri mücadelenin önemine değinen İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “İstiklal Marşı 12 Mart 1921'de Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından İstiklal Marşı olarak kabul edilmiştir.  İstiklal Marşının yazarı Rahmetli Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş Savaşı sırasında vermiş olduğu örnek mücadelesini İstiklal Marşı ile destansı bir hale getirmiştir” dedi.
 
 
MEHMET AKİF ERSOY’UN MÜCADELESİNDE BİZLERE BÜYÜK ÖRNEKLER VAR
 
İstiklal Marşının kabulünün 92. Yıldönümünü kutlayan Hüseyin Yarıcı, “Mehmet Akif Ersoy’un vermiş olduğu mücadeleyi iyi okumak, iyi anlamak ve ondan örnekler çıkarmak gerekiyor. Hayatın en zor şartlarında nasıl mücadele verilir, zorluklara karşı nasıl göğüs gerilir ve nasıl fedakârlık yapılır, tüm bunları Rahmetli Mehmet Akif Ersoy’un hayatında görmek mümkündür. Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş mücadelemize ve Türk Fikir Hayatına öyle bir damga vurmuştur ki, bu mühürde birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, milli ve manevi değerler vardır” ifadelerini kullandı.
 
ALLAH BU MİLLETE BİR KEZ DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN
 
İstiklal Marşının kabul yıldönümünde Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha rahmetle andıklarını ifade eden İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Son söz olarak, Mehmet Akif Ersoy’un sözlerini söylüyorum. Allah bu millete bir kez daha İstiklal Marşı yazdırmasın” dedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.077 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]