• 0

13 Mart 2019, 16:59 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Hüseyin Yarıcı'dan üniversiteye ziyaret

Hüseyin Yarıcı'dan üniversiteye ziyaret

İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde ziyaretlerde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Üniversitelerin şehirlerin kalkınmasında önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitemiz de 1992 yılında bu yana Tokat için ciddi katkılar sağlamıştır. Ar-Ge çalışmaları ile Tokat’a destek olan üniversitemizle birlikte ciddi çalışmalar yapmayı planlamaktayız” dedi.
 
ÜNİVERSİTEMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ
 
Üniversitelerin toplumun sosyal ve kültürel altyapısını oluşturan en önemli kurumlardan biri olduğuna dikkat çeken Hüseyin Yarıcı, “Üniversiteler, bulundukları yörenin sosyo-ekonomik gelişmesine, eğitim düzeyinin gelişmesine, yer altı ve yer üstü kaynakların değerlendirilmesine doğrudan katkı sağlamaktadır. Ayrıca bölgenin tarihsel, kültürel ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlamaktadır. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitemiz de bölgemizin tarım alanında gelişmesine, turizm alanında alt yapı oluşturmasında ve sosyal alanda da atılımlar yapmasına katkı sağlamaktadır. Bu konuda şehrimize emeği geçen tüm Hocalarımıza teşekkürü bir borç bilirim” dedi. Yarıcı açıklamasını şöyle tamamladı:
 
 
TOKAT’A KATKISI YADSINAMAZ
 
“Toplumsal gelişimin merkezinde yer alan üniversitelerin birincil görevi bilimsel araştırma yapmak, bilgi üretmek, kültür aktarmak ve meslek edindirmektir. Ancak bunların yanında Türkiye’de üniversitelerin kuruldukları kentlerde birçok açıdan kente katkıda bulunması beklenmektedir.
 
EN ÜST DÜZEYDE İŞBİRLİĞİ
 
35 binin üzerinde öğrenci sayısı ile üniversitemiz Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasında yer almaktadır. Ön lisansta 113 program, lisansta 73 bölüm, yüksek lisansta 47 ve doktorada 21 anabilim dalında eğitim öğretim vermesi Üniversitemizin değerini bir kat daha artırmaktadır. Akademik personel sayısının 1228, idari personel sayımız 1067 olması ayrıca istihdam açısından da şehrimize katkı sunmaktadır. Üniversitemizin şehrimizin ekonomisine katkısı muhakkak ki tartışılmaz. Bizim istediğimiz ise bu katkının ar-ge çalışmaları ile, sanayiye üniversite işbirliği ile tavan yapmasıdır. Halkımızın yetki vermesi halinde biz tüm bu ilişkilerde en düzeyde ve seviyede tutacağız.”
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.077 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]