• 0

23 Mart 2019, 14:39 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Hüseyin Yarıcı, 'Seçimler demokrasinin şölenidir'

Hüseyin Yarıcı, 'Seçimler demokrasinin şölenidir'

İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, Tokatlıların seçim döneminde göstermiş oldukları olgunluğun takdire şayan olduğunu belirterek, '31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerin heyecanı şimdiden Tokat üzerinde olumlu bir hava oluşturdu. Demokrasinin belki de en güzel yanı burada gizlidir' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Hüseyin Yarıcı, “Ülkenin, şehirlerin, beldelerin, mahallelerin, köylerin yönetiminde en önemli unsur seçimlerdir. Düzenli aralıklarla yapılan seçimler, milletin ve şehirlerin geleceği ile yakından ilgilidir. Çünkü vatandaş kendi içerisinde belli bir süre için yöneticilerini seçerler. Seçimlerin düzenli yapılması, vatandaşın iradesinin sandıkta tecelli etmesi halkın ümidini artırmaktadır” diye konuştu. Yarıcı açıklamasını şöyle sürdürdü: “Seçim demokrasilerde asli unsurdur ve demokrasileri taze tutar. İnsanı merkeze yerleştiren, hizmeti ön planda tutan siyasi partiler ve adaylar seçimlerde başarı kazanırlar. Seçimin önemini küçümseyen yaklaşım, insan merkezli hizmetten uzak olan, halkın isteklerini önemsemeyen ve toplumu tek tipleştirmeye çalışan bir düşüncenin ürünüdür. İYİ Parti olarak biz yenileşmenin, değişimin temsilcisiyiz. Aynı zamandan vatandaşın da umuduyuz.”
 
 
Sosyal medyanın yaygınlaşmasının seçim sürecini de etkilediğini sözlerine ekleyen Hüseyin Yarıcı, “Hızla değişen ve dönüşen dünyamızda seçmen – siyasi parti/yönetici ilişkilerini de değiştirmiştir. Kitle iletişim araçlarının yaygınlaşmasının ötesinde, sosyal medyanın da bir hayat biçimi haline gelmesi, eski klasik seçim kampanyalarını da eskitti. Böylece insanlar kendisini yönetenler ve yönetmeyi planlayanlarla sürekli iletişim haline getirdi. Bir belediye başkanı, bir belediye meclis üyesi, bir muhtar bilgisayar ve akıllı cep telefonları aracılığı ile seçmenle sürekli etkileşim noktasına geldi. Artık yapılan hizmet veya vatandaşların talepleri anlık olarak iletilebilmektedir” ifadelerini kullandı.
 
Seçimin ülke yönetimi açısından yeni heyecanlar demek olduğunu aktaran İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Monotonlaşan ve hantal bir yapıya bürünen yönetim anlayışlarını değiştirmek için yeni bir fırsat yakaladık. Ülkenin, şehrin, beldenin, mahallenin, köyün yönetiminde bir dönem içerisinde görülen yanlışların düzeltilmesi, yeni projelerin belirlenmesi ve yeni ufukların açılması bakımından bu fırsatı değerlendirmemiz gerekiyor. Seçim, yeniden yapılanmadır ve Tokat’ı yeniden yapılandırmak için bu fırsatı iyi kullanmamız gerekmektedir” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]