• 0

27 Mart 2019, 01:52 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Hüseyin Yarıcı, 'Tokat'ı engellilerimizi göre dizayn edeceğiz'

Hüseyin Yarıcı, 'Tokat'ı engellilerimizi göre dizayn edeceğiz'

Seçim çalışmalarını sürdüren İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, caddelerin, sokakların binaların engelli bireylerin rahat edebilecekleri şekilde dizayn edeceklerini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

“GÖRMEYENLERİN GÖREN GÖZLERİ OLACAĞIZ”
 
Çocukların, engellilerin ve dezavantajlı vatandaşların istek ve şikayetlerini dinleyen Hüseyin Yarıcı, insan odaklı bir belediyecilik sözü verdi.

İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Kanunlara konulan, mevzuat eklenen engellilere yönelik şehirlerimizin dizaynı konusunda azami hassasiyet göstermemiz gerekmektedir. Hem birey olarak, hem yönetici olarak bize düşen görev görmeyenlerin gören gözleri olmamızdır” dedi.
 

HALKA AÇIK TESİSLER

Engelleri aşmak için hiçbir mazeretin olmadığını, engelli insanlarımızın hayatlarını rahat bir şekilde idame ettirebilmeleri için caddelerin, sokaklar ve parkların yeniden elden geçireceklerini ifade eden Hüseyin Yarıcı, “Şehirlerimiz maalesef engellere göre yapılandırılmamaktadır. Tokat’ın bu konuda ciddi çalışmalara ihtiyacı bulunmaktadır. Engellilerin bağımsız ve insan onuruna uygun bir hayat sürebilmeleri için toplumun diğer üyeleriyle eşit şekilde fiziksel çevreye, ulaşıma, bilgi ve iletişim teknolojisi dahil bilgiye ve iletişime, halka açık diğer tesis ve hizmetlere erişimlerinin sağlanması gerekmektedir” şeklinde konuştu. Hüseyin Yarıcı açıklamasını şöyle sürdürdü:

ENGELLİLERE YÖNELİK ÇÖZÜMLER GELİŞTİRECEĞİZ

“Erişebilirlik, insan haklarının ayrımcılık kadar sorunlu, hatta ayrımcılığı da kapsayan alanlarından biri olarak son dönemlerde insan hakları beyannamelerinde ve uluslararası örgütlerin çalışmalarında haklı bir yer edinmiştir. Tüm engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek ve bu vatandaşlarımızın tüm hizmetlerden eşit bir biçimde yararlanmasını sağlamak, onlara sahip çıkarak onların sorunlarına ortak olmak, hepimizin insanı ve vicdani görevidir. Yerel yöneticilere bu konuda büyük görevler düşmektedir. Engellilere yönelik olarak yapılan kanuni düzenlemeler bulunmaktadır. Bunları fiiliyata geçirme gibi bir mecburiyetimiz bulunmaktadır.”

ÇOCUK DOSTU SOKAKLAR

Ziyaretlerde çevreye yönelik projelerinden bahseden İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Yayalar, engelliler ve tüm dezavantajlı toplum kesimlerine yönelik kentsel açık – kapalı mekân düzenlemeleri yapacağız. Kaldırımlar, yaya yolları, yaya bölgeleri, çocuk dostu sokaklar-açık mekanlar, engelliler, yaşlılar, hamileler, hastalar için kolaylaştırılmış açık veya kapalı yaşam alanları planlıyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]