• 0

28 Mart 2019, 12:37 - Anasayfa // SAĞLIK Haberi yazdır

Sağlık personeli ve hastalar, 80 fidanı toprakla buluşturdu

Sağlık personeli ve hastalar, 80 fidanı toprakla buluşturdu

Tokat İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ''Kalbe Ekilen Tohum'' projesi kapsamında 80 fidan dikildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kalbe Ekilen Tohum” projesi kapsamında evde sağlık hizmeti alan hastaların ve tedavilerinden sorumlu sağlık personelinin katılımı ile etkinlik düzenlendi. Organize sanayi bölgesinde bulanan ağaçlandırma sahasına evde sağlık hizmeti gören hastalar ve onları tedavi eden sağlık personeli 50 karaçam, 15 dut, 15 ıhlamur fidanını toprakla buluşturdu. Etkinliğe, Tokat İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hacı Ahmet Sümbül, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Cihat Zülfüoğulları, Tokat Devlet Hastanesi Başhekimi Fatih Demir, Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatörü Mehmet Çakan, Tokat Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma Şefi Orman Mühendisi Atilla Rıza Doğangül, proje yürütücüleri Uzman Hatice Sazak Tutumlu ve Biyolog Mete Koyuncu, Evde Sağlık Hizmetleri Biriminde görevli sağlık çalışanları ve hastalar katıldı.
 
 
İl Sağlık Müdürü Hacı Ahmet Sümbül, bu projenin sürekli hale getirileceği ve bundan sonra evde sağlık hizmeti alacak her hasta için bir fidan dikileceğini söyledi. Sümbül, ''Hem yaşlılar haftası hem de orman haftası olması nedeniyle fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Bundan sonraki dikeceğimiz fidanlarımıza ise isim vereceğiz. Diktiğimiz her fidanın bir kimliği olacak'' dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SAĞLIK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]