• 0

30 Mart 2019, 12:55 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Hüseyin Yarıcı, Tokat'ta ayak basmadık yer bırakmadı

Hüseyin Yarıcı, Tokat'ta ayak basmadık yer bırakmadı

Tokat'ta seçim çalışmalarını sürdüren İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, bir taraftan mahalle yürüyüşlerini sürdürürken, diğer taraftan da sivil toplum örgütlerini ziyaret etmeye devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Büyük bir kalabalıkla Bedestenlioğlu ve Derbent’te halk yürüyüşünü gerçekleştiren Hüseyin Yarıcı, “İYİ’lik yürüyüşümüz her geçen gün kalabalıklaşarak, devleşerek devam ediyor. Bizleri yalnız yürütmeyen, yürüyüşümüze destek veren herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Tokat için, Tokatlının geleceği için çıktığımız bu İYİ’lik kervanına herkesi katılmaya davet ediyoruz” dedi.
 
Meydan çarşısındaki esnafla Hasır çay evinde bir araya gelen Hüseyin Yarıcı, Tokat’taki esnaf odalarını da ziyaret etti. Türk ekonomisinin bel kemiği olan esnaf ve sanatkârlığın yanlış ekonomi politikaları sebebiyle bitme noktasına geldiğine dikkat çeken İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Yıllar itibariyle Türkiye’nin yükünü çeken, istihdam sağlayan esnaf ve sanatkârımız yok olma ile karşı karşıya kalmıştır. Küresel tuzaklar ve yeni gelişmelere çözüm bulamayan iktidar esnaf ve sanatkâra düşük faizli kredi vererek olayı çözmeyi planlamaktadır. Bu havanda su dövmektir. Aslolan esnaf ve sanatkârımızın Pazar sıkıntısını gidermek, üretim maliyetlerini düşürmektir” dedi.
 
 
Ülke içerisinde bölgelerin dengeli bir şekilde gelişmesine ve büyümesine aracılık eden esnaf ve sanatkârın ortadan kalkması ile birlikte gelir dağılımının da bozulduğunu anlatan Hüseyin Yarıcı, “Esnaf ve sanatkârlarımız büyük işletmelerin tedarikçisi ve tamamlayıcısı durumunda olmalıdır. Bunu başaramazsanız zincirin halkalarını kırmışsınız demektir” ifadelerini kullandı. Yarıcı açıklamasını şöyle sürdürdü: “Usta-çırak kültürü ile nitelikli elemanların yetişmesine yardımcı olmak gerekiyor. Esnek yapıları sayesinde rekabet koşullarına hızlı bir şekilde uyum sağlayabilen esnafımıza destek olman Anayasal bir sorumluluktur. Ülkenin gelir dağılımı içerisinde orta sınıfı oluşturmaları bakımından denge unsur olan esnaf ve sanatkârımız toplumsal dinamiklerimizi de güçlendirmektedir.”
 
Tokat’ı yönetirken her kesimin sorunlarını birinci ağızdan dinleyeceklerini kaydeden İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “31 Mart seçim sonuçları Türkiye’ye İYİ gelecek” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]