• 0

01 Nisan 2019, 22:36 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

Ankara'da Mansur yavaş kazandı

Ankara'da Mansur yavaş kazandı

Cumhuriyet tarihinde Başkent'i ilk kez bir ülkücü Büyükşehir Belediye Başkanı yönetecek. FETÖ iltisaklı olduğu söylenen AKP ve MHP'nin Kayserili adayı Mehmet Özhaseki sandığa gömüldü.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, yerel seçim sonuçlarına dair açıklama yaptı.
 
İşte Haluk Koç'un açıklaması: "Bizler CHP ve İYİ Parti’yi temsil eden siyasi koordinatörler olarak karşınızdayız. Seçim sonuçları açıklanmaya başladığı andan itibaren AA beklenen davranışları sergiledi. Ancak AA Ankara’yı kabul etmek zorunda kaldı. Bizim elimizdeki veri akışı bir simülasyon yapacak olursak yüzde 5-6 oy farkla Ankara Mansur Yavaş tarafından kazanılmıştır. Elimizdeki veriler çok açık, hem elimizdeki veriler, resmi yavaşlatılmış veri akışı bile 3 puan fark gösteriyor. Bunu yapmamızın nedeni seçimde yenilgi noktasında hazımsızlık durumunda olanların bunu kabul etmesi gerektiğinidir Sadece Ankara’da değil tüm Türkiye’de YSK 56 dakikalık veri akışı kesintisi yapmıştır. CHP’den arkadaşlarımız buna gidip müdahale etmiştir. Arkadaşlarımıza seslenmek istiyorum vakur olacaksınız, dikkatli olacaksınız. Biliyorsunuz sandıkta 4 ayrı tasnif yapılıyor. Tüm tasnifler yapılana kadar sandık başındaki arkadaşlarımız takipte kalacaktır. Hiçbir sandık görevlimiz, hiçbir arkadaş sandıkları terk etmesin... Son noktaya kadar verilen görevi yerine getirecek. bir diğeri de Ankaralı hemşehrilerimize vakur olalım. Evet 25 yıl sonra Ankara’da bir tarih yazılıyor umarım bunu daha sonra Adana, İstanbul, Antalya gibi illerimiz de takip edecektir. Bu bilgileri paylaşmak istedik, Yavaş’ı kutlamak istiyoruz. Öyle geçen sefer ki gibi beklentilerle planlarla bu iş geri döndürülemeyecek noktadır. Kazananı da kaybedeni de kutlayacağımız bir süreç olacak."
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü
Tokatlı STK'lar tek yürek! Tokatlı STK'lar tek yürek!
İstanbul Tokatlılar Meclisi Geçici Temsil Heyeti Adına açıklama yapan Eski İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, 'Ülkemize yönelik emperyalist baskı

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]