• 0

04 Nisan 2019, 02:31 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Uyumsoft Gaziosmanpaşa Lisesi öğrencileri ile buluştu

Uyumsoft Gaziosmanpaşa Lisesi öğrencileri ile buluştu

Ülkemizin İnovasyon lideri Uyumsoft, lise ve üniversitelerdeki öğrenci kariyer günlerine katılmaya devam ediyor. Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ Genel Müdürü Hüseyin Şahin, Tokat Gaziosmanpaşa Lisesi kariyer günlerine katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kendisinin ve Uyumsoft Başkanı Mehmet Önder’in memleketinin Tokat olduğunu söyleyen Hüseyin Şahin, firmanın kurulduğu tarihten itibaren yaptığı çalışmalar sonunda bugün yazılım ve danışmanlıkta ülkemizin yurtdışına açılan firmalarından birisi olduklarını anlattı. 22 yıl önce faaliyete başlayan Uyumsoft’un yurtiçi ve yurtdışında elde ettiği başarıları hakkında bilgiler veren Hüseyin Şahin, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Tokat ve Bakü’de 6 ofislerinin, konusunda uzman 200’ü geçen çalışanlarının ve eko-sistemlerinde yer alan 250’yi aşkın iş- çözüm ortaklarının olduğunu söyledi. Dört yıl önce Tokat Teknopark’ta açtıkları ofis ile yazılım sektöründe Tokat’ta en çok istihdamı sağlayan firma olduklarının altını çizen Hüseyin Şahin, Uyumsoft’un Tokat ofisinde çalışan 80 kişilik Uyumsoft Müşteri Destek Merkezi ekibinin 10 bini aşkın müşteriye hizmet verdiğini kaydetti.
 
 
Tokat, “yazılım sektöründe” iyi bir yere gelecek 
 
Yazılım sektöründe Tokat ilinde en çok istihdam sağlayan firma olmanın haklı gururunu yaşadıklarını anlatan Uyumsoft Genel Müdürü Hüseyin Şahin, şunları söyledi: “Bildiğiniz üzere Tokat, benim ve Uyumsoft Başkanımız Mehmet Önder’in memleketidir. Memleketimizin yazılım sektöründe önemli bir yere geleceğine inancımız daima tamdı ve bu nedenle yatırım yaptık ve bugün geldiğimiz noktada, iyi ki memleketimize yatırım yapmışız diyoruz. 10 bini aşkın yerli ve yabancı müşterilerimize, Tokat Müşteri Destek Merkezimizden hizmet vermekteyiz.  Bir diğer konu, bilgisayar, endüstri, işletme, maliye gibi çeşitli bölümlerden mezun olarak Tokat’ta yaşayan gençlerimize, istihdam sağlamış olmanın mutluluğunu yaşamaktayız” dedi.
 
Yıllık gelirinin %31’ni ar-ge’ye ayırıyor
 
Türk markası Uyumsoft’un ürün grubunda, ERP (cloud, bulut, mobil); Dijital Dönüşüm (e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter, e-İrsaliye, e-Bilet vd) uygulamaları, EkoTicari ürün ailesi ve 30’un üzerinde kamu projesi yer alıyor. İleri teknoloji konularına odaklanan Uyumsoft, yıllık gelirinin %31’ni ar-ge faaliyetlerine ayırmaktadır.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]