• 0

04 Nisan 2019, 21:46 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

İpek, 'Başbuğ'un ölümsüz mirası dimdik ayakta'

İpek, 'Başbuğ'un ölümsüz mirası dimdik ayakta'

MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek: Başbuğ'un ölümsüz mirası dimdik ayakta' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Mustafa İpek, “Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kurucu Genel Başkanımız Alparslan Türkeş’in vefatının üzerinden 22 yıl geçti. Yüreğimizdeki yangın hâlâ devam ediyor. Liderimiz, Partimiz, 3 hilali ve 9 ışık doktriniyle Türk siyasetine derin izler bıraktı. Askerdi, siyasetçiydi, babaydı. Ülkesini partisinden çok seven büyük bir devlet adamıydı” dedi.

Alparslan Türkeş’in ölümünün 22. Yıldönümü sebebiyle yazılı bir açıklama yapan MHP Tokat Merkez İlçe Başkan Mustafa İpek, “Alparslan Türkeş artık aramızda yok. Ama onun önderi olduğu bir büyük milliyetçi kadro dimdik ayakta. Bu kadro Türkiye’yi her zaman badirelerden, ihanetlerden koruyacaktır” diye konuştu.
 
 
Alparslan Türkeş’in ortaya koyduğu misyonun çok büyük olduğunu, bu büyüklüğü zaman içinde herkesin anladığını ifade eden Mustafa İpek, “Rahmetli Başbuğumuz, (Hepiniz birer Türk Bayrağı'sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin.) derdi. Bu düşünce ile yetişen ülkücü nesil, bu ülke için, bayrak için her zaman canını verdi ve her zaman da vermeye hazır beklemektedir. Ahlaken ve fikren de her zaman yeni nesiller yetiştireceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Türkçülük ve Turancılığın Alparslan Türkeş ile birlikte aksiyon bulduğunu anlatan MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, “Her gün yokluğunu büyük ölçüde hissettiğimiz hareketimizin kurucusu Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in bu yıl ölümünün 22. yıl dönümüdür. Bizler de onun aziz hatırası yaşatmaya söz verdik. Evlatları olarak bizler olduğumuz sürece Alparslan Türkeş'in ismi, fikirleri, yaşam tarzı hiçbir zaman unutulmayacak ve unutturulmayacak, her zaman yaşayacaktır. Bu vesile ile merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i vefatının 22. yılında rahmetle anıyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun” şeklinde konuştu.
 
Türkeş, “İnsanlık âleminin en şerefli bir ailesi Türk Milletidir. Dokuz Işık demek, Türk Ülküsü demektir. Türk töresi, Türk ülküsünün ayrılmaz parçasıdır” sözlerine hatırlatan Mustafa İpek, “Onun hatırasına, ülküsüne, fikirlerine her daim sahip çıkacağız. Onun bize bıraktığı en büyük miras Milliyetçi Hareket Partisidir. Mücadelemizi, siyasetimizi, vatana hizmetimizi MHP bayrağı altında sürdüreceğiz” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]