• 0

04 Nisan 2019, 22:59 - Anasayfa // Zile Haberi yazdır

Zile Belediye Başkanı Sargın görevine başladı

Zile Belediye Başkanı Sargın görevine başladı

Tokat'ın Zile ilçesinde belediye başkanı seçilen Cumhuriyet Halk Partisi adayı Şükrü Sargın mazbatasını aldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

31 Mart Pazar günü gerçekleşen yerel seçimlerde Zile'deki oyların yüzde 37,61'ni alarak belediye başkanı seçilen Şükrü Sargın, asil ve yedek belediye meclis üyeleri ile beraber Zile Adalet Sarayına gelerek mazbatalarını Zile İlçe Seçim Hakiminden aldı. Dışarıda bekleyen kalabalıkla birlikte belediye hizmet binasına yürüyen Sargın, kendisini bekleyen vatandaşlarla Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu sonrası İstiklal Marşı okuyarak, konuşma yaptı. Makamında eski Belediye Başkanı Lütfi Vidinel’den mührü teslim alan Sargın, ziyarete gelen vatandaşların tebriklerini kabul etti. 
 
 
Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, “Kadirşinas hemşehrilerimin teveccühü ile Zile Belediye Başkanlığına seçilmiş bulunmaktayım. Bize olan güveninizi boşa çıkarmamak için bütün şartları zorlayarak çalışacağımdan emin olun. Seçim demokratik bir yarıştır. Bu süreci kimseyi kırmadan, incitmeden, rahatsız etmeden, sakin bir şekilde sürdürmeye gayret gösterdim. Asla diğer adayların şahsiyetine, özeline girmeden, gıybet ve iftiradan kaçınarak seviyeli bir politika yürüttük. Çünkü o arkadaşlarımızla yine her zaman yüz yüze bakacağız. Özellikle yüksek sesli anonslar, afiş, pankart, baskılı materyallerle hem israftan kaçınmaya, hem de ses ve görüntü kirliliği oluşturmamaya çalıştık. Desteğinizle verdiğiniz sorumluluğunun, yükün altında ezilmemek için çalışıp şeffaf bir belediyecilik yapacağız inşallah. Asla bize oy veren vermeyen ayrımı yapmadan, adaletli, kamu kaynaklarını tasarruflu kullanarak, kul hakkına riayet ederek, ata yadigarımız, bugünkü halini hak etmeyen Zile’mizi yaşanabilir kimlikli bir hüviyete kavuşturacağız. Bu göreve talip olmamda ki en büyük neden bir vebal korkusuydu. Doğduğumuz büyüdüğümüz ekmeğini yediğimiz, karakterimizi şekillendiren bu güzel vatan parçasına hizmet etmeyi bir vebal bir borç bildim. Belediyenin içinde bulunduğu borç yükü ile bu göreve talip olmak çok akıl işi gelmeyebilir. Biz vebalden kurtulmak için taşın altına elimizi koyduk. İlk önce yüce Yaratana sonra size güvendim. Niyetimiz halis inşallah sonuçta hayırlı olur” dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Zile Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]