• 0

06 Nisan 2019, 15:31 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ın tarihi, turistik ve doğal alanları projelerle canlanacak

Tokat'ın tarihi, turistik ve doğal alanları projelerle canlanacak

İlimizin tarihi, turistik ve doğal alanlarının Tokat'a kazandırılması amacıyla yapılacak projeler Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapılan toplantıda ele alındı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya Sulusaray Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, Başçiftlik Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, Pazar Kaymakamı Ömer Saygılı ve proje ekibi katıldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Devlet Konservatuarı olarak hizmet veren tarihi Yağıbasan Medresesinin Bilim Merkezi olarak projelendirilip, faaliyete geçeceğini söyledi.
 

Projeler kapsamında Cami-i Kebir Mahallesi'nde bulunan Mustafa Ağa Hamamınınrestorasyon çalışmalarının hızlandırılarak hizmete sunulmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının (OKA) güdümlü projeleri arasında yer alan  "Akdağ'ın Zirvesinden Kazovaya Kırsal Turizm Rotası Güdümlü Projesi" ile Ballıca Mağarası Tabiat Parkı ve Kaz Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası Projesi kapsamında sürdürülen çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istedi.

Sulusaray Kaplıcalarının fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olarak değerlendirileceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, buranın bölgenin örf, adet ve geleneklerine uygun şekilde projelendirilip, vatandaşların hizmetine sunulacağını kaydetti.

Vali Dr. Ozan Balcı, toplantıda Eğitim Tokat projesi kapsamında tüm ilkokullarda Z-Kütüphane çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdürülmesi için projelendirilmesini istedi.

Sulusaray Kaplıcası, Kaz Gölü, Ballıca Mağarası, Yağıbasan Medresesinin Tokat’ın çok önemli değerleri olduğunu belirterek, buraların en iyi şekilde değerlendirilip vatandaşın hizmetine sunulmasını önemsediğini söyledi.
 
Yapılacak proje çalışmalarında özenli bir yol haritası belirlenip uygulanmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, tüm projelerin en kısa sürede tamamlanıp, hizmete sunulmasını istedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]