• 0

12 Nisan 2019, 13:47 - Anasayfa // Zile Haberi yazdır

İlkokul öğrencileri huzurevi sakinleriyle buluştu

İlkokul öğrencileri huzurevi sakinleriyle buluştu

Tokat'ın Zile İlçesinde ilk okul öğrencileri huzurevinde kalan yaşlılara kitap okuyarak onların hikayelerini dinledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Zile Şehit Ümit Günel İlkokulu idaresi tarafından başlatılan ‘Bir Nene, Bir Hikaye’ projesi kapsamında öğrenciler huzurevine gitti. Gözetmen öğretmen eşliğinde Zile Huzurevine giden ilkokul 2’nci sınıfta okuyan 40 öğrenci, yaşlılara hikaye okuyarak onların hikayelerini dinledi.
 
Çocukların sosyal duyarlılıklarını geliştirmek için projeler yaptıklarını ifade eden Okul Müdürü Mustafa Bardak, ''Her şey ders, her şey test değil. Hayatın gerçeklerini çocuklarımızın öğrenmesi lazım. Daha önce yaptığımız ve hala uygulamakta olduğumuz güven kantini projemizden olumlu sonuçlar aldık. Çocuklarımızı adeta fanusun içinde yetiştiriyoruz. Dünyada neler olup bitiyor bilmeleri lazım. Eskiden ata erkil bir aile yapısı vardı. Dedeler nineler torunları ile ilgilenir onların geçmişle dünya ile adaptasyonunu sağlarlardı. Maalesef şimdi çocuklarımıza sosyal eğitimleri yeterince veremiyoruz. Bu eksikliği gidermek için yaşlı nenelerle öğrencilerimizi buluşturduk. Hem huzurevi sakinleri çok mutlu oldu. Hem de öğrencilerimiz hiç duymadıkları kitaplarda yazmayan hikayeleri dinlediler'' dedi.
 
 
Zile Yaşlı Bakım ve Huzurevi Müdürü Ali Pilavcıoğlu ise, ''Huzurevi sakinlerini çocuklarla buluşturan bu proje çok başarılı oldu. Yaşlıların çocuklarla buluşma anı görülmeye değerdi. Onlar öğrencileri torunları yerine koydular. Bizim açımızdan da güzel bir hareketlilik oldu. Duygusal anlar yaşandı'' diye konuştu.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Zile Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]