• 0

12 Nisan 2019, 13:48 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Tokat'ta, öğrencilerin tiyatro oyunu ilgi çekti

Tokat'ta, öğrencilerin tiyatro oyunu ilgi çekti

Tokat'ta 'Polis Haftası" nedeniyle Karşıyaka Ortaokulu öğrencileri 'Umuda açılan kapı' adlı tiyatro oyunu sahneledi. Sevgisiz büyüyen bir çocuğun sokağa ve zararlı maddelere nasıl alıştığını ve sonrasında polis desteğiyle nasıl hayatının kurtulduğunu anlatan oyuna ilgi büyük oldu

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Emniyet Teşkilatının 174'üncü kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Tokat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından bir dizi etkinlik düzenlendi. 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayın'da Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünün Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) projesi kapsamında Çocuklar Gençler 15’liler Atalarının İzindeler Projesi çerçevesince Tokat Güzel Sanatlar Lisesi korosu solo türküler seslendirirdi.
 
 
Ardından Karşıyaka Ortaokulu öğrencilerinin oluşturduğu tiyatro ekibi ‘Umuda Açılan Kapı’ adlı tiyatro gösterisini sergiledi. Ailede şiddet gören ve sevgisiz büyüyen Ahmet karakterinin teselliyi sokakta araması sonucu edindiği kötü arkadaşlarının onu zararlı maddelere alıştırması ve sonrasında polisler aracılığıyla tekrar topluma kazandırılarak başarılı bir şekilde eğitimini tamamlamasını konu alan tiyatro gösterisi büyük alkış aldı. Tiyatro gösteriminin ardından okul yetkilerine çiçek takdim eden Tokat Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, öğrencilere ise Tokat Valiliği'nin Kitap Tokat projesi kapsamında kitap hediye ederek kutladı.
 
 
Topaloğlu, ''Çocuklarımızın göstermiş olduğu performans gerçekten etkileyici. Çok kısa zamanda bu oyunu çıkardılar. Kendilerini tebrik ediyorum. Bu oyun gerçekte yaşanmış ve hala da yaşanmakta olan hayatın gerçekleridir. Çocuklarımız bunu çok güzel izah ettiler. Biz ne kadar sokakta polisiye tedbirler alırsak alalım iş ailede başlıyor, ailede bitiyor. Aileler eğer çocuklarına sahip çıkarlarsa, onlarla ilgilenirlerse biz suçları en az seviyeye indirebiliriz" dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]