• 0

30 Nisan 2019, 03:53 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Genç Kızılay üyeleri şehit ve gazi çocuklarını sevindirdi

Genç Kızılay üyeleri şehit ve gazi çocuklarını sevindirdi

Türk Kızılayı'na bağlı Genç Kızılay Tokat Başkanlığı şehit ve gazi çocuklarıyla yetiştirme yurdunda kalan çocuklar için 'Çocuk Festivali' düzenlendi. Şenlikte renkli görüntüler ortaya çıktı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Genç Kızılay Tokat Başkanlığı'nca Gümenek mesire alanında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 'Çocuk Festivali' düzenledi. 400 üniversite öğrencisi ve 300 çocuğun katıldığı festivalde, renkli görüntüler ortaya çıktı. Genç Kızılay Tokat Başkanlığı gönüllü üyeleri, çocukları balonlar ile karşıladı. Çocuklar, şişme oyuncaklarla oynadı. Halat çekme, mendil kapmaca, ip atlama, topaç çevirme, top taşıma yarışmaları ile boyama atölyelerinin düzenlendiği programda, çocuklara çeşitli hediyeler verildi.
 
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 'Çocuk Şenliği' düzenlediklerini ifade eden Genç Kızılay Tokat İl Başkan Yardımcısı Zühre Salman, "Bu festivalimize sevgi evleri çocukları, şehit ve gazi ailelerimizin çocukları katıldı. Yaklaşık 300'e yakın çocuk katıldı. Bizi burada en mutlu eden şey, şehit ve gazi ailelerimizin çocukları. Çünkü, şehitlerimiz bizler için, bu ülke için canlarını feda ettiler. Biz de onlar için bir günümüzü ayırdık. İnşallah her şey çok güzel olur. Onların mutluğu için elimizden gelen her şeyi yapacağız" diye konuştu.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]