• 0

01 Mayıs 2019, 16:29 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

CHP İl Başkanı Duran, 'Dünya işçi ve emekçi bayramı kutlu olsun'

CHP İl Başkanı Duran, 'Dünya işçi ve emekçi bayramı kutlu olsun'

CHP İl Başkanı Mustafa Duran, 'Dünya işçi ve emekçi bayramını yayınladığı mesajla kutladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

DÜNYA İŞÇİ VE EMEKÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN.
 
Kapitalizm çarklarının dünyanın tüm değerlerini ranta çevirmek uğruna emekçileri acımasızca ezen, sömüren burjuvazi, onların karşı koyma ve mücadelesinin tek örgütü olan sendikalaşmayı dahi günümüzde yozlaştırmış, büyük oranda sisteme Truva atı vari entegre etme yoluna gitmiştir.
 
1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı tüm dünya emekçilerinin mücadele güçlerini birleştirme günü olmalıdır. Bu, dünyayı alt üst eden sistemin karın tokluğuna çalışan emekçiler lehine değiştirebileceğinin umut ışığı olmalıdır.
 
Yönetim erkini elinde tutanlar sistem çıkmazlarını aşmada artan baskılarla halkın başında “demoklesi kılıcı” gibi sallanan acımasız saldırıların bir sonu olduğunun kesinlikle farkına varmalıdır. Bunun için emekçilerin tek zorunluluğu örgütlenmektir. Bu örgütlülük nitelik ve nicelik yönünden, en üst düzeyde ve sarılaşmayan bir özellikte olmalıdır.
 
Sendikalaşmanın temel felsefesi emekçinin gücünü etkin bir şekilde ortaya koyan ve üretimde söz sahipliğini hissettiren temellere oturtulmalı.
 
Şüphesiz mücadele de başarı dünya çapında güç birliğinde yatmaktadır.
 
Bu gerçeklerin ışığında tüm dünya emekçilerinin bayramını kutluyor, şahsım ve partim adına aydınlık yarınlar diliyorum.
 
Mustafa DURAN
CHP İL BAŞKANI 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]